Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start właśnie obchodzi 40-lecie istnienia. Fajnym dodatkiem do tego jubileuszu jest wydawnictwo autorstwa Zbigniewa Szafkowskiego, dzięki któremu możemy prześledzić sukcesy poszczególnych sekcji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Szafkowski w czasie pracy w gorzowskiej sportowej uczelni, opublikował ponad 290 prac, w tym 43 książki o sporcie gorzowskim, szczecińskim i Polonijnej Kulturze Fizycznej. Od 2006 r. ściśle współpracuje z GZSN Start Gorzów.

"Praca ta jest trzecią książką mojego autorstwa przedstawiającą sportowe osiągnięcia sportu niepełnosprawnych w Gorzowie. Pierwsza ukazała się w 2007 r., w której pokazano początki sportu niepełnosprawnych oraz ich osiągnięcia w latach 1976-2006. W części drugiej ukazano kolejne sukcesy uzyskane przez zawodników Startu w latach 2007-2011, a w tej pragnę przedstawić następne dokonania zawodników niepełnosprawnych w latach 2012-2016, w których odbyły się Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie (2012) i w Rio de Janeiro (2016)." - czytamy we wstępie.

Na kolejnych stronach poznamy mistrzów ze sekcji lekkoatletycznej, łuczniczej, ciężarowej czy tenisa stołowego. Mamy także specjalny rozdział poświęcony występom w Rio. Zapraszamy do lektury.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej