Międzynarodowy turniej im. Feliksa Stamma od zawsze miał swoją markę, walczyli w nim najlepsi. Dziś ta rywalizacja nie jest już tak mocno obsadzona, z poziomem bywa różnie, ale 33 edycja bez względu na okoliczności była dla nas wyjątkowa, bo na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Bohdanowicz z Orkana Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Tomek w finale kategorii 91 kilogramów pokonał jednogłośnie na punkty innego Polaka Jana Sosnowskiego - opowiadał Grzegorz Swadowski, trener gorzowskiego klubu. - Dodatkowo otrzymał również puchar dla najlepszego debiutanta.

Polacy wygrywali w Warszawie w sześciu kategoriach - dwóch męskich i czterech kobiecych. Z Polakami walczyli Anglicy, Czesi, reprezentanci Izraela, Kataru i Rumunii. Akurat w kategorii 91 kg startowało tylko trzech biało-czerwonych. Najpierw Sosnowski pokonał Mateusza Kowalczyka, aby w walce decydującej o zwycięstwie ulec zawodnikowi Orkana.

14 listopada w Sokółce rozpoczną się 87. mistrzostwa Polski seniorów. Tam również gorzowianie mierzą w podium i medalowe sukcesy.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej