Więcej asyst od Julie McBride mają w tej chwili w Basket Lidze Kobiet tylko Jelena Skerović i Sharnee Zoll-Norman. Rozgrywająca Energi Toruń z powodu urazu musiała sobie zrobić przymusową przerwę, na pewno nie zagra w najbliższą sobotę z AZS AJP w Gorzowie. Mecz o godz. 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

34-letnia Julie McBride, amerykańska rozgrywająca z polskim paszportem, mająca za sobą występy w reprezentacji naszego kraju, latem była bohaterką głośnego transferu, bo odeszła z Artego Bydgoszcz do lokalnego rywala - Energi Toruń. W dotychczasowych pojedynkach, w których Energa przegrała u siebie z CCC Polkowice 69:71, a pokonała Ostrów, Łódź, Siedlce oraz Sosnowiec, McBride zdobywała średnio 13,4 pkt, do tego dokładała 6,8 asyst, 4 zbiórki i 1 przechwyt.

W ostatniej kolejce z Zagłębiem Sosnowiec rozgrywająca Torunia spędziła na boisku niespełna osiem minut. Diagnoza? Naderwanie mięśnia i co najmniej dwutygodniowa przerwa. McBride na pewno nie zagra w sobotę w Gorzowie, a być może opuści także w następnej kolejce derby z Artego.

W tej chwili liderkami w zespole prowadzonym przez Litwina Algirdasa Palauskasa (poprzednio Ślęza Wrocław) są Amerykanka Darxia Morris, która również zamieniła Bydgoszcz na Toruń, a także dobrze nam znana Kelley Cain, w poprzednim sezonie koszykarka gorzowskiej drużyny. Nasze najbliższe rywalki na gwałt szukają nowej skrzydłowej, która zastąpi zwolnioną po zaledwie dwóch meczach Nię Moore. Jest możliwe, że nowa zawodniczka zostanie zatrudniona jeszcze przed meczem z AZS AJP.

PROGRAM 6. KOLEJKI: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Energa Toruń (sobota, godz. 18, hala przy ul. Chopina), PGE MKK Siedlce - JAS FBG Zagłębie Sosnowiec, Artego Bydgoszcz - Cosinus Widzew Łódź, Wisła Can Pack Kraków - CCC Polkowice, Pszczółka AZS UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów, Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia.

Osiem czołowych drużyn zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły kończą sezon po fazie zasadniczej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat