Miał być jednym z tych, którzy na pewno opuszczą Gorzów, niektórzy widzieli go w Toruniu, a tak naprawdę nie było niebezpieczeństwa, aby Duńczyk rozstał się ze Stalą. - My chcieliśmy Nielsa, on również chciał dalej jeździć dla nas - powiedział prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. W ten sposób obrońcy tytułu mistrzowskiego mają aktualnie w składzie trzech żużlowców, którzy w ostatnich sezonach wywalczyli dwa ligowe, złote medale.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Iversen oraz Stali czekali na przepisy o ilości lig, w których będą mogli startować żużlowcy zatrudnieni w PGE Ekstralidze. Gdyby przeszła najbardziej drastyczna wersja o tylko dwóch ligach, to Duńczyk zastanawiałby się nawet, czy w ogóle nie odpuścić polskiej ekstraklasy. Wybrać tutaj niższe rozgrywki, a startować dalej w Anglii, Szwecji oraz w narodowej lidze, z której absolutnie nie chciał zrezygnować. Ostatecznie przeszedł wariant 2+1, czyli Polska, inna liga i liga narodowa. W ten sposób "Puk" Iversen dalej będzie ścigał się dla Gorzowa.

Zobaczymy więc siódmy sezon Duńczyka w barwach Stali. W ostatnim Iversen był 13. żużlowcem naszej ekstraklasy ze średnią 1,988 pkt. W porównaniu z 2015 rokiem awansował o pięć pozycji. Najlepszy dla "Puka" był w żółto-niebieskim kevlarze sezon 2013, w którym wykręcił znakomitą średnią 2,510 pkt.

- Cieszę się, że pojadę dla Stali także w 2017 roku. Mamy za sobą znakomity sezon, nie mogę się doczekać również kolejnego. Pozdrawiam wszystkich kibiców - donosił Niels Kristian Iversen prosto z Melbourne, gdzie miał bardzo szczęśliwą sobotę, bo rzutem na taśmę awansował na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie prawo startu w cyklu Grand Prix także w kolejnym roku.

W Stali mamy więc w tej chwili trzech seniorów: Bartka Zmarzlika, Krzysztofa Kasprzaka oraz Nielsa Kristiana Iversena. Na początku listopada, po otwarciu okna transferowego, ma nas oficjalnie wzmocnić Słowak Martin Vaculik, ostatnio żużlowiec Get Well Toruń. Piątym będzie ktoś z trójki Matej Zagar, Przemysław Pawlicki, Michael Jepsen Jensen.

Bartosz Zmarzlik z brązowym medalem mistrzostw świata na żużlu!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej