Nikt nie miał wątpliwości, że w sztabie żużlowych mistrzów Polski nadal będą współpracować Stanisław Chomski i Piotr Paluch. - W związku z zakończeniem wieku juniora przez Bartosza Zmarzlika i Adriana Cyfera postanowiliśmy zmienić schemat organizacyjny w pionie sportowym - powiedział prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora. Paluch właśnie podpisał kontrakt jako drugi trener.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

46-latek 21 sezonów przejeździł dla Stali Gorzów, czyli klubu, którego jest wychowankiem. Po zakończeniu kariery Piotr Paluch został trenerem i w 2014 roku, po 31 latach wywalczył z żółto-niebieskimi ósme w historii klubu ligowe złoto. W poprzednim sezonie, po słabym starcie i kilku przegranych z rzędu, zastąpił go za sterami ekstraklasowej Stali Stanisław Chomski, a "Bolo" Paluch pomagał przy pierwszej drużynie, ale przede wszystkim był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży.

W sezonie 2017 Paluch będzie drugim trenerem w Stali. - W związku z zakończeniem wieku juniora przez Bartosza Zmarzlika i Adriana Cyfera postanowiliśmy zmienić schemat organizacyjny w pionie sportowym - tłumaczył prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora. - Od tej pory zawodnicy, których szkolił Piotr, wchodzą w skład pierwszej drużyny i będą jej integralną częścią. Na trenera Chomskiego spada odpowiedzialność za dalszy ich rozwój i wprowadzenie do pierwszego składu, w czym pomagać ma Piotr Paluch. Wymaga to ponownego ustalenia zakresu obowiązków trenerów, zatwierdzonego przez zarząd. Przypomnę, że trenerzy odpowiadają nie tylko za szkolenie juniorów, którzy będą walczyć w przyszłym sezonie o miejsce w pierwszym składzie Stali, ale również za przygotowanie adeptów do egzaminu na licencję "Ż". Odpowiadają także za ogólnorozwojowe przygotowanie zawodników do sezonu. Mają też nadzór nad pracą dwóch mechaników klubowych oraz osób odpowiedzialnych za przygotowanie toru.

Paluch jest zadowolony z zaproponowanego przez klubu rozwiązania. - Cieszę się, że nadal będę z ukochanym klubem i drużyną, ponieważ sercem jestem związany ze Stalą i kibicami - powiedział. - Stanisław Chomski jest pierwszym trenerem, a ja będę mu pomagał tak, aby kibice byli dumni z naszej drużyny. Cały czas na oku będę miał młodzież, która była przeze mnie szkolona i wchodzi teraz do pierwszego składu. Jest jeszcze trzech adeptów w szkółce, więc będzie dużo pracy, a w przyszłym sezonie będzie jeszcze nabór.

Trener żużlowych mistrzów Polski zostaje. Umowa na dwa lata

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej