W sobotę o godz. 10 czasu polskiego, w dalekiej Australii, rozpocznie się ostatni akord tegorocznej rywalizacji o żużlowego mistrza świata. To będzie dla nas turniej szczególny, bo o jeden z medali w debiutanckim sezonie w Grand Prix walczy wychowanek Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Największe szanse na wywalczenie tytułu ma lider klasyfikacji generalnej, Amerykanin Greg Hancock. Drugi w zestawieniu, Australijczyk Jason Doyle, nie wystąpi w Melbourne z powodu kontuzji. Blisko zajęcia miejsca na podium jest reprezentant Polski i Stali Gorzów, 21-letni Bartosz Zmarzlik. Dwójka biało-czerwonych żużlowców - Piotr Pawlicki z Unii Leszno i Maciej Janowski ze Sparty Wrocław - będzie walczyć o utrzymanie pozycji w czołowej ósemce cyklu, która będzie miała zagwarantowany start w GP 2017.

- Jest olbrzymia szansa na to, że polski debiutant Bartosz Zmarzlik zdobędzie medal mistrzostw świata. Właśnie dlatego chcemy być jak najbliżej finałowego turnieju. Właśnie dlatego lecimy do Melbourne. Liczymy na wielkie show. Widzimy się w sobotę o godz. 9.30 w Canal+ - powiedział dziennikarz tej stacji Marcin Majewski.

Studio prosto z Melbourne rozpocznie się punktualnie o godz. 9.30 w Canal+. Gościem Marcina Majewskiego będzie Grzegorz Zengota. W roli reportera wystąpi Gabriel Waliszko, a komentarz do zawodów zapewnią Tomasz Dryła i Mirosław Jabłoński.

Wszyscy abonenci NC+, którzy nie posiadają w swoim pakiecie Canal+, mogą skorzystać ze specjalnej oferty pay-per-view i wykupić dostęp do transmisji Grand Prix Australii w cenie 14,90 zł. Zamówienia będą przyjmowane do 22 października do godziny 7:30. Szczegóły oferty na stronie http://ncplus.pl/gpaustralii.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2016: 1. Hancock - 134, 2. Doyle - 123, 3. Woffinden - 115, 4. Zmarzlik - 113, 5. Holder - 109, 6. Pawlicki - 91, 7. Janowski - 85, 8. Lindgren - 82, 9. Iversen - 79, 10. Zagar - 79, 11. Lindback - 79, 12. Kildemand - 64, 13. Pedersen - 62, 14. Jonsson - 46, 15. Harris - 36, 16. Jensen - 21.

GRAND PRIX 2016:

22 października - GP Australii, Melbourne.

Zmarzlik już tylko dwa punkty od medalu w Grand Prix! Na toruńskiej Motoarenie był trzeci, wygrał "Puk" Iversen [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat