Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W ostatnich trzech rundach 72. Drużynowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na Śląsku, decydujące było starcie stilonowców z szachistami z Wrocławia. Remis postawił w uprzywilejowanej sytuacji zespół z Katowic, który wcześniej pokonał wrocławian i kolejnego tytułu mistrza Polski już nie wypuścił z rąk. Tegoroczne srebro to już 12 medal ligowy dla Gorzowa.

Oto dorobek reprezentantów Stilonu na poszczególnych szachownicach: Jurij Kryworuczko 7,0, Kacper Piorun 5,5, Kamil Dragun 7,0, Michał Krasenkow 6,0, Marcel Kanarek 5,5 i Beata Zawadzka 5,0. Kryworuczko i Dragun otrzymali dodatkowe wyróżnienia za najlepsze wyniki ze wszystkich uczestników mistrzostw na pierwszej i trzeciej szachownicy.

WYNIKI GORZOWIAN W KATOWICACH:

7. runda: KSz Stilon Gorzów - Wisła Kraków 4:2

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Michał Krasenkow 1, Marcel Kanarek 1, Kamil Dragun 0,5, Beata Zawadzka 0,5.

8. runda: KSz Stilon Gorzów - Votum SA Polonia Wrocław 3:3

Stilon: Kamil Dragun 1, Jurij Kryworuczko 0,5, Kacper Piorun 0,5, Michał Krasenkow 0,5, Marcel Kanarek 0,5.

9. runda: KSz Stilon Gorzów - Akademia Szachowa Gliwice 3,5:2,5

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Kacper Piorun 0,5, Kamil Dragun 0,5, Michał Krasenkow 0,5, Marcel Kanarek 0,5, Beata Zawadzka 0,5.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.