Dziś w Pile 48-letni wychowanek gorzowskiego żużla żegna się z torem, kończy piękną karierę. Gorzów też o nim nie zapomniał. W najbliższych tygodniach Piotr Świst odsłoni swoją tablicę z odciskiem dłoni na stadionie im. Edwarda Jancarza. - Do tej pory nikt nie zdobył w zawodach ligowych tylu punktów dla Stali, co Świst i zasłużył na to, by znaleźć się wśród innych zawodników, którzy odcisnęli piętno na historii naszego klubu - powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

O godz. 17 na pilskim stadionie przy ul. Bydgoskiej ruszy pożegnanie Piotra Śwista, na którym pojawią się m.in. Tomasz Gollob, Bartek Zmarzlik, Przemek Pawlicki, Adrian Cyfer czy Grzegorz Walasek. - Chciałem cało, zdrowo i szczęśliwie wszystko zakończyć i się udało - mówił Świst. - Obecnie jeżdżę w Pile i to tam odbędzie się turniej pożegnalny, bo tam kończę karierę.

W Gorzowie, na stadionie im. Edwarda Jancarza, Świst będzie miał swoją tablicę w Alei Sław Stali. Obok Zenona Plecha, Jerzego Rembasa, Bogusława Nowaka, Mieczysława Woźniaka czy Jerzego Padewskiego. - Czuję się bardzo doceniony przez klub, za co chciałbym serdecznie podziękować - powiedział wychowanek gorzowskiego żużla. - To dla mnie bardzo ważny gest, że mogę zapisać się w historii klubu jeszcze w taki sposób. Wcześniej, żeby tradycji stało się zadość, przekazałem plastron Stali Bartkowi Zmarzlikowi, aby on kontynuował naszą pracę. Bartek to moim zdaniem osoba, która jest na właściwym miejscu. Kończę karierę, więc chciałbym podziękować kibicom za te wszystkie lata, w których byli ze mną i mnie wspierali, za ich doping, który zawsze był z ich strony wspaniały i za ten szacunek, którym mnie obdarzyli, gdy reprezentowałem barwy gorzowskiego klubu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej