Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Największą niespodzianką drugiego, ligowego zjazdu we Wrocławiu był remis gospodarzy i dotychczasowego lidera z beniaminkiem z Międzyborowa. Dla aktualnie dziewiątej drużyny w tabeli był to pierwszy duży punkt wywalczony w rozgrywkach.

W ten sposób ekipy z Gorzowa, Katowic i Wrocławia mają po 11 pkt. Stilon jest jednak liderem dzięki tzw. małym punktom. Nasi szachiści w czwartej, piątej i szóstej rundzie dwa razy pewnie wygrywali swoje pojedynki, a tylko w starciu z Basztą Żnin było blisko podziału punktów. Decydujący punkt zdobył jednak Marcel Kanarek, jedyny zwycięzca w tej rozgrywce - na pozostałych szachownicach mieliśmy remisy.

7 października u siebie Wasko Katowice zmierzy się z Polonią, a dzień później z wrocławianami zagrają szachiści Stilonu. Kto mistrzem Polski?

WYNIKI GORZOWIAN WE WROCŁAWIU:

4. runda: KSz Stilon Gorzów - OKSiR Baumatech Wisznia Mała 4,5:1,5

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Kacper Piorun 1, Michał Krasenkow 1, Kamil Dragun 0,5, Marcel Kanarek 0,5, Beata Zawadzka 0,5.

5. runda: KSz Stilon Gorzów - KSz Miedź Legnica 4:2

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Kamil Dragun 1, Michał Krasenkow 1, Kacper Piorun 0,5, Beata Zawadzka 0,5, Marcel Kanarek 0.

6. runda: KSz Stilon Gorzów - Baszta MOS Żnin 3,5:2,5

Stilon: Marcel Kanarek 1, Jurij Kryworuczko 0,5, Kacper Piorun 0,5, Kamil Dragun 0,5, Michał Krasenkow 0,5, Beata Zawadzka 0,5,.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.