W Toruniu było 49:41 dla gospodarzy. Czy w domu Stal Gorzów odrobi te straty i sięgnie po dziewiąte w historii drużynowe mistrzostwo Polski? Rewanż na stadionie im. Edwarda Jancarza w niedzielę o godz. 19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Dla jednych osiem punktów to dużo, dla drugich niewiele. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W Gorzowie dosłownie każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Przykład półfinału w Zielonej Górze pokazuje, że na tym poziomie nawet osiem punktów może być stratą nie do odrobienia - mówi Zenon Plech, gorzowski wychowanek, wicemistrz świata i ekspert PGE Ekstraligi.

W Toruniu Get Well w obecności kompletu widzów w pierwszym meczu finałowym pokonał Stal Gorzów 49:41. Także pełne trybuny obejrzą rewanż w Gorzowie. - Zapotrzebowanie na bilety znacznie przewyższa pojemność obiektu - przyznaje Ireneusz Zmora, prezes Stali Gorzów, który wierzy w swój zespół. - Wygramy dwumecz, bo mamy bardziej wyrównaną drużynę, jedziemy u siebie i na obiekcie, który będzie pękał w szwach. Jedziemy o złoto, ale przypominam, że naszym celem przed sezonem było zdobycie jakiegokolwiek medalu. Oczywiście, jak przegramy pewien kac będzie, ale trudno nazwać srebro porażką.

W sukces i mistrzostwo po ośmiu latach przerwy wierzą władze klubu z Torunia.

- Dlaczego wygramy ze Stalą? Bo jesteśmy obecnie najlepsi w PGE Ekstralidze - uważa Ilona Termińska, prezes klubu. - Na sukces musi zapracować cała drużyna i menadżer Jacek Gajewski. Wierzę, że wykorzysta jej potencjał. On doskonale wie jak to zrobić. Wielki ukłon w jego kierunku. Złoto jest dla nas bardzo ważne, bo długo na nie w Toruniu czekają, ale srebro też przyjmiemy za sukces.

STAL GORZÓW - GET WELL TORUŃ

Niedziela 25 września, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

GET WELL: 1. Greg Hancock, 2. Kacper Gomólski, 3. Chris Holder, 4. Adrian Miedziński, 5. Martin Vaculik, 6. Paweł Przedpełski, 7. Igor Kopeć-Sobczyński.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

PROGRAM MECZÓW O MEDALE:

niedziela 18 września:

o złoto+ Get Well Toruń - Stal Gorzów 49:41

o brąz Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra 42:48

niedziela 25 września:

o złoto godz. 19 nSport+ Stal Gorzów - Get Well Toruń

o brąz godz. 16 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Było gorzej, ale ostatecznie Stal przegrywa z Get Well 41:49. To można odrobić! [FINAŁOWE ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat