Kto żużlowym mistrzem Polski 2016? Wszystko rozstrzygnie się w najbliższą niedzielę na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Do przerwy, a właściwie po pierwszym meczu, Get Well Toruń prowadzi z gorzowianami 49:41.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Aby zdobyć dziewiąte złoto w historii stalowcy muszą w spotkaniu rewanżowym odrobić 8 pkt straty. Jeśli padnie taki sam wynik jak w Toruniu (bądź mecz zakończy się taką samą różnicą punktową), to mistrzem Polski zostanie gorzowska drużyna dzięki wyższemu miejscu po fazie zasadniczej.

Oba zespoły pojadą w tych samych składach, co w pierwszym pojedynku. Get Well zdecydował się jednak na identyczny ruch jak w półfinale z Falubazem Zielona Góra - weteran Greg Hancock na wyjazd trafił pod jedynkę i będzie startował za każdym razem po równaniu toru, starał się wygrać i badał gościom aktualny stan nawierzchni, a z juniorami pojedzie Martin Vaculik. - Pamiętamy tegoroczne 28:62 z Gorzowa, ale jestem pewien, że ten wynik już się nie powtórzy - zapewniał Hancock po pierwszym finale. - Jako drużyna jesteśmy w formie i mamy pełne prawo obronić to, co wywalczyliśmy w domu.

Trener Stanisław Chomski tradycyjnie już na mecz na swoim torze prowadzącym parę zrobił Przemka Pawlickiego, a Matej Zagar trafił pod dwunastkę. - Dla mnie ten tydzień do rewanżu to przede wszystkim czas na rehabilitację potłuczonego barku - przyznał Pawlicki, który jako jedyny może obronić złoto (w ubiegłym roku wygrywał je z Unią Leszno). - Toruń zrobił swoje na domowym torze, my musimy odpowiedzieć. Łatwo być nie może, bo to przecież finał ligi. Wszyscy jednak wiedzą, że w rewanżu jako zespół będziemy znacznie groźniejsi.

Zgodnie z przewidywaniami szybko sprzedały się miejsca siedzące na gorzowski finał. W tej chwili w sprzedaży się tylko bilety na miejsca stojąco po 60 i 45 zł.

STAL GORZÓW - GET WELL TORUŃ

Niedziela 25 września, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

GET WELL: 1. Greg Hancock, 2. Kacper Gomólski, 3. Chris Holder, 4. Adrian Miedziński, 5. Martin Vaculik, 6. Paweł Przedpełski, 7. Igor Kopeć-Sobczyński.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

PROGRAM MECZÓW O MEDALE:

niedziela 18 września:

o złoto+ Get Well Toruń - Stal Gorzów 49:41

o brąz Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra 42:48

niedziela 25 września:

o złoto godz. 19 nSport+ Stal Gorzów - Get Well Toruń

o brąz godz. 16 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Było gorzej, ale ostatecznie Stal przegrywa z Get Well 41:49. To można odrobić! [FINAŁOWE ZDJĘCIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej