Dwa razy na podium stali gorzowscy zawodnicy podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Człopie. Złoto wywalczył Tomasz Bohdanowicz, a srebro Kamil Hojka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Po wicemistrzostwie Europy i złotym, krajowym medalu Kamila Offmana oraz brązowym krążku mistrzostw Polski naszego kadeta Oskara Kopery, mamy kolejne powody do dumy - opowiadał trener Orkana Grzegorz Swadowski. - Nasi zawodnicy udowadniają, że Gorzów też może być ośrodkiem chwalącym się pięściarskimi sukcesami. O nich mówiło się w Człopie. Tomek Bohdanowicz poradził sobie z rolą faworyta, był jednym z najlepszych w czasie tych młodzieżowych mistrzostw kraju.

 

Bohdanowicz w kategorii 91 kg pokonał w finale jednogłośnie na punkty Jana Sosnowskiego z Astorii Bydgoszcz. Mniej szczęścia miał w kategorii 69 kg Kamil Holka. W finałowej walce z Damianem Kiwiorem (Tiger Tarnów) przegrał 0:5 i zabrał srebrny medal. - Te sukcesy to zasługa całej, naprawdę silnej grupy trenującej w naszym klubie - mówił Swadowski. - Chłopacy świetnie się wspierali, nie oszczędzali w pracy i sparingowych walkach. To dało znakomite efekty. Przy okazji im wszystkim dziękuję. I zapraszam chętnych w każde popołudnie do naszej sali przy ulicy Kosynierów Gdyńskich 86. Chłopców i dziewczęta, które skończyły dziesięć lat, a chcą spróbować swoich sił w naszej pięknej dyscyplinie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej