Nie stawiajcie obok siebie dwóch mercedesów - taki jest morał z historii, o której dziś informuje gorzowska policja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A było tak: mężczyzna przyjechał do tapicera na gorzowskim osiedlu Staszica. Swego mercedesa vito zaparkował przed zakładem, tapicerowi dał kluczyki i zlecił obszycie kierownicy.

Pech chciał, że w międzyczasie na parkingu stanął mercedes sprinter.

Szef zakładu tapicerskiego przydzielił pracownikowi zadanie. Ten po pewnym czasie wziął kluczyki i zabrał się do pracy. Przed zakładem zauważył zaparkowanego sprintera. W ręku miał kluczyki do vito. Ale sprintera otworzył... Nieświadomy "włamania" przestawił auto, wymontował kierownicę i wrócił do zakładu.

Po chwili na parking przyszedł kierowca sprintera. Auto nie miało kierownicy. Mężczyzna zgłosił więc kradzież z włamaniem. Policjanci zabezpieczyli pozostawione w aucie narzędzia i rozpoczęli dochodzenie.

Zagadka rozwiązała się sama dzień później. Do tapicera przyszedł kierowca vito i zauważył, że auto nie ma obszytej kierownicy.

- Ostatecznie okazało się, że pracownik firmy pomylił auta. Nie podejrzewał, że oryginalnym kluczem będzie mógł otworzyć innego mercedesa. Właściciel zakładu przeprosił za pomyłkę i stwierdził, że usługa dla właściciela sprintera będzie darmowa - informuje starszy sierżant Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Dochodzenie zostanie umorzone.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Taka sytuacja". Kurde, żebym wiedział, że na Staszica obszywają kierownicę to nie jechałbym pod Poznań. Ale tam robią obszycia bez zdejmowania kierownicy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  to dopiero sensacja ...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0