Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Drugi start na igrzyskach ma za sobą Bartosz Tyszkowski ze Startu Gorzów, który wcześniej wywalczył srebro w pchnięciu kulą. Tym razem 22-latek był ósmy w rzucie oszczepem w kategorii F40/F41. Tyszkowski uzyskał wynik 35,93 m. Wygrał z rekordem życiowym Kovan Abdulraheem z Iraku.

Z bardzo dobrym wynikiem 3.54,20 32-letni Łukasz Wietecki zajął piąte miejsce w biegu na 1,5 km w kategorii T12/T13. Polak był zdecydowanie najlepszym Europejczykiem, przegrał tylko z całą koalicją biegaczy z Afryki. Złoto z rekordem świata 3.48,29 zdobył Algierczyk Abdellatif Baka.

20-latka Renata Śliwińska była szósta w pchnięciu kulą w kategorii F40 z rekordem życiowym 6,64 m. Wygrała Lauritta Onye z Nigerii, która poprawiła swój najlepszy wynik na świecie z 7,72 m na aż 8,40 m!

Łuczniczka Startu Gorzów Milena Olszewska ma już za sobą występ w drużynowych zmaganiach mikstów. 32-latka razem z Piotrem Sawickim ze Startu Lublin po wygranej 6:2 z Irakiem i porażce 4:5 z Mongolią zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Indywidualnie o medale Olszewska będzie walczyła w czwartek. Polka znakomicie spisała się w rundzie rankingowej. Do fazy pucharowej ruszy ze świetnego, czwartego miejsca.

REPREZENTANCI STARTU GORZÓW W RIO:

lekkoatetyka

Renata Śliwińska - 6. miejsce w pchnięciu kulą

Tomasz Blatkiewicz - 8. miejsce w rzucie dyskiem

Krzysztof Ciuksza

Adrian Imianowski - 5. miejsce w rzucie dyskiem

Maciej Lepiato

Łukasz Mamczarz - 4. miejsce w skoku wzwyż

Mateusz Michalski - 5. miejsce w biegu na 100 m

Lech Stoltman

Bartosz Tyszkowski - srebro w pchnięciu kulą, 8. miejsce w rzucie oszczepem

Łukasz Wietecki - 5. miejsce na 1500 m

łucznictwo

Milena Olszewska - 6. miejsce w rywalizacji mikstów,

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.