Doczekaliśmy się, gorzowska piłka ręczna wraca na zaplecze ekstraklasy, a tutaj cotygodniowe, sportowe atrakcje mamy gwarantowane. W sobotę o godz. 17 beniaminek w grupie A podejmuje w hali przy ul. Szarych Szeregów Sokół Kościerzyna.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Trener Stali Gorzów Dariusz Molski praktycznie od pierwszego dnia, gdy ponownie pojawił się w swoim rodzinnym mieście i objął drużynę piłkarzy ręcznych, przestrzega przed rozgrywkami, w których za chwilę wystartujemy. - Życzyłbym sobie, aby jakiś czarny scenariusz się nie sprawdził, ale jako beniaminek na początek nie mamy łatwego terminarza - stwierdził Molski. - Mam nadzieję, że zaczniemy sezon od zwycięstwa, a nasza publiczność nam pomoże. Nastawiajmy się jednak na twarde, trudne boje praktycznie w każdej kolejce, na mozolne poszukiwanie punktów. Na początek chcemy się utrzymać. Cieszyłbym się jeśli ten cel w miarę spokojnie zrealizujemy. Zapomnijcie, że to będzie spacerek.

Sokół Kościerzyna w poprzednim sezonie zajął dziewiąte miejsce. - I z tej pozycji przyjedzie do nas naprawdę solidny rywal - mówił trener gorzowian. - Uważam, że wzmocniony na korzyść. Czy może nam zagrozić? Oczywiście. Twierdzę, że my jesteśmy beniaminkiem, a to przyjezdni są faworytami w pierwszej kolejce. Musimy pokazać wszystkie atuty, które zdążyliśmy wypracować w czasie przygotowań. Wierzę, że to wystarczy do zwycięstwa. Jestem pewien, że kibice piłki ręcznej w Gorzowie już na otwarcie zobaczą bardzo dobry mecz i przypomną sobie co to jest pierwsza liga, której poziom zmienił się na korzyść.

Bilety na mecze Stali Gorzów w pierwszej lidze kosztują 12 i 8 zł. W grupie A bierze udział 14 drużyn. Po włączeniu Wybrzeża Gdańsk do zawodowej Superligi i wycofaniu się MKS Poznań, do grupy A zostały dołączone Mazur Sierpc oraz MKS Wieluń.

PROGRAM 1. KOLEJKI: Stal Gorzów - Sokół Browar Kościerzyna (sobota, godz. 17, hala przy ul. Szarych Szeregów), MKS Wieluń - Spójnia Gdynia, Mazur Sierpc - Nielba Wągrowiec, SMS ZPRP Gdańsk - Real Astromal Leszno, Śląsk Wrocław - Warmia Traveland Olsztyn, Pomezania Malbork - Wisła II Płock, GKS Żukowo - Grunwald Poznań.

Dariusz Molski: Może i mogłem mieć miód, ale wyzwanie w domu zawsze jest najważniejsze

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej