W czwartkowym treningu koszykarskiego zespołu AZS AJP Gorzów wzięła już udział Australijka Nicole Seekamp. Kolejna zawodniczka zagraniczna ma pojawić się w weekend. W sobotę i niedzielę oglądamy w naszej hali Memoriał Aleksandry Piotrowskiej, a za tydzień akademiczki mają zaplanowane gry w Halle w Niemczech. Wiadomo też, gdzie pojadą na dwie próby generalne przed startem ekstraklasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Do końca nie wiedzieliśmy, czy to już dziś się uda, ale ostatecznie Nicole przeszła badania medyczne i wieczorem mogła już ćwiczyć z nami - powiedział Dariusz Maciejewski, trener AZS AJP Gorzów. - Sympatyczna, otwarta dziewczyna, ciekawa naszej drużyny, przyleciała ze swoim chłopakiem. Nie powinna mieć wielkiego kłopotu z aklimatyzacją, bo Uniwersytet Południowej Dakoty, gdzie studiowała, funkcjonuje w 10-tysięcznym miasteczku, nie przenosi się więc do Polski z jakiejś wielkiej metropolii - to usłyszeliśmy od zawodniczek, które pomagały Australijce w pierwszych krokach w naszym mieście. Teraz z ciekawością czekamy na występy 24-letniej Seekamp na boisku, abyśmy wkrótce mogli coś powiedzieć o jej klasie sportowej. Jej rola w AZS AJP ma być bardzo istotna, bo to przecież rozgrywająca.

W sobotę i niedzielę w hali przy ul. Chopina odbędzie się 13. memoriał tragicznie zmarłej naszej zawodniczki Oli Piotrowskiej. Wystąpią po cztery drużyny seniorskie i juniorskie. W gorzowskiej ekipie seniorek powinniśmy zobaczyć w akcji Nicole Seekamp.

W weekend ma dolecieć do Polski Amerykanka Courtney Hurt i będziemy czekać już tylko na drugą z Australijek Stephanie Talbot (przybędzie ok. 15 września). Z Seekamp i Hurt drużyna AZS AJP pojedzie w przyszły piątek i sobotę 16 i 17 września na dwa mecze w Niemczech. Tradycyjnie zmierzymy się z Halle Lions. - Na tydzień przed startem rozgrywek ligowych czekają nas dwie próby generalne i niezłe przetarcie w Bydgoszczy i Toruniu - zakończył trener Maciejewski.

PROGRAM 13. MEMORIAŁU ALEKSANDRY PIOTROWSKIEJ:

sobota 10 września:

godz. 8.30 AZS AJP Gorzów - Basket SMS Aleksandrów Łódzki - juniorki

godz. 10.10 Tęcza Leszno - AZS Poznań - juniorki

godz. 11.50 X-Demon Tęcza Leszno - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - seniorki

godz. 13.30 Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań - seniorki

godz. 15.10 Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań - juniorki

godz. 16.50 AZS AJP Gorzów - Tęcza Leszno - juniorki

godz. 18.20 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Basket SMS Aleksandrów Łódzki - seniorki

godz. 20 Enea AZS Poznań - X-Demon Tęcza Leszno - seniorki

niedziela 11 września:

godz. 9 Tęcza Leszno - Basket SMS Aleksandrów Łódzki - juniorki

godz. 10.45 AZS Poznań - AZS AJP Gorzów - juniorki

godz. 12.30 Basket SMS Aleksandrów Łódzki - X-Demon Tęcza Leszno - seniorki

godz. 14.15 InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Enea AZS Poznań - seniorki

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej