Strasznie nerwowy, czwartoligowy pojedynek Piasta Karnin ze Stilonem Gorzów rozstrzygnął się dopiero w doliczonym czasie gry. Zwycięską bramkę dla stilonowców strzelił Rafał Świtał. Jak to zrobił, naprawdę warto obejrzeć.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

90. minuta tego pojedynku minęła już chwilę temu, Piast cały czas bronił się dzielnie, też dzięki znakomitym interwencjom Dawida Dłoniaka. Po prawej stronie sędzia zarządził aut dla Stilonu. Piłkę podniósł były gracz Karnina Michał Pakuła, poczekał sekundę, aż zobaczył wybiegającego na wolne pole Rafała Świtaja. Akcja dwójki rezerwowych była decydująca. Świtaj w pierwszym kontakcie z futbolówką uderzył właśnie tak...

 

Takiego gola można oglądać w nieskończoność, choć pomocnik gorzowskiej drużyny przyznał, że niekoniecznie to miał być strzał. Dopisało mu szczęście. - Przede wszystkim chciałem dopaść piłkę wrzuconą do mnie przez Michała i uderzyć na drugą stronę pola karnego - opowiadał Świtaj. - Wyszła z tego piękna bramka, na pewno jedna z najładniejszych jakie udało mi się do tej pory strzelić. Mieliśmy w tym meczu wiele innych, lepszych sytuacji, ale znów na wyjeździe zabraliśmy trzy punkty dopiero w ostatnich sekundach. Pełna pula cieszy. Liczę jednak, że w kolejnych ważnych pojedynkach będziemy skuteczniejsi i w końcu znajdziemy się na czołowym miejscu, bo to jest nasz cel, który po prostu musimy zrealizować. Nie tracimy goli, to bardzo ważne, trzeba też ich więcej strzelać, aby mniej się denerwować.

Kolejne spotkanie w lubuskiej czwartej lidze Stilon rozegra w najbliższą sobotę. O godz. 17 na stadionie przy ul. Olimpijskiej podejmie Czarnych Browar Witnica.

Zwycięzca lubuskich rozgrywek awansuje do III ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2016/17: Rafał Świtaj - 4 bramki, Adrian Nowak - 2, Jakub Okuszko - 2, Alan Błajewski - 1, Krzysztof Kaczmarczyk - 1, Michał Pakuła - 1, Paweł Posmyk - 1, Damian Szałas - 1, Tomasz Szwiec - 1.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej