Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Czekam na mecze, w których zaczniemy wykorzystywać choć połowę szans, które potrafimy sobie stworzyć. Inaczej nie ma kontroli nad spotkaniem, a w samej końcówce emocje sięgają zenitu. Dobrze, że znów w decydujących momentach spotkania zadaliśmy decydujący cios - mówił zadowolony trener Stilonu Adam Gołubowski, który przyznał, że to było szczęśliwe zwycięstwo jego drużyny.

Tradycyjnie niebiesko-biali byli stroną przeważającą, ale w futbolu punkty zbiera się za to, co wpadnie do bramki, a nie za wrażenia. Wychowanek Stilonu, aktualnie bramkarz Piasta Karnin Dawid Dłoniak tym razem spisywał się rewelacyjnie, kolejne piłki zmierzające do siatki gospodarzy wybijał jak w transie. Potrzeba było niecodziennego strzału, aby go pokonać. W doliczonym czasie w drugiej połowie takiego gola zdobył Rafał Świtaj, nasz najskuteczniejszy piłkarz w tym sezonie (cztery trafienia), choć za każdym razem wkracza do gry z ławki rezerwowych. To jest ta siła szerokiej kadry naszej drużyny, która choćby w ostatniej minucie meczu staje się rozstrzygająca.

W sobotę 10 września o godz. 17 na stadionie przy ul. Olimpijskiej stilonowcy podejmą Czarnych Browar Witnica, których prowadzi nasz były trener Tomasz Jeż.

PIAST KARNIN - STILON GORZÓW 0:1 (0:0)

BRAMKA: Świtaj (90.)

STILON: Wolarek - Błajewski (84. min Szwiec), Kaczmarczyk, Ogrodowski Ż (53. min Gruszecki), Łaźniowski - Mrozek (66. min Świtaj), Wiśniewski Ż , Ouedraogo Ż , Szałas (62. min Rymar), Maliszewski (53. min Pakuła) - Posmyk (62. min Okuszko).

WYNIKI Z 6. KOLEJKI:

Piast Karnin - Stilon Gorzów 0:1, Odra Górzyca - Meprozet Stare Kurowo 2:6, Ilanka Rzepin - Sprotavia Szprotawa 2:0, Spójnia Ośno Lubuskie - Dąb Przybyszów 0:1, Arka Nowa Sól - Korona Kożuchów 3:1, Czarni Browar Witnica - Odra Bytom Odrzański 2:1, Budowlani Lubsko - ZAP Syrena Zbąszynek 0:5, Lubuszanin Drezdenko - Santos Świebodzin 7:3, Formacja Port 2000 Mostki - TS Przylep 0:4.

Zwycięzca lubuskich rozgrywek awansuje do III ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2016/17: Rafał Świtaj - 4 bramki, Adrian Nowak - 2, Jakub Okuszko - 2, Alan Błajewski - 1, Krzysztof Kaczmarczyk - 1, Michał Pakuła - 1, Paweł Posmyk - 1, Damian Szałas - 1, Tomasz Szwiec - 1.