Gorzowianki w krajowym zestawieniu, m這dy Widzew 鏚 z 23-letni Amerykank Angel Beadle. Na otwarcie serii gier towarzyskich przed startuj帷ym na pocz徠ku pa寮ziernika sezonem ekstraklasy nasze koszykarki w swojej hali zwyci篹aj 63:54 i przegrywaj 68:79.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W ekipie AZS AJP brakowało Magdaleny Szajtauer, która leczy niegroźny uraz kostki, a także trzech zawodniczek zagranicznych, które mają się pojawić w Gorzowie już w nadchodzącym tygodniu. Najszybciej zjawią się Australijka Nicole Seekamp i Amerykanka Courtney Hurt. Po igrzyskach w Rio de Janeiro odpoczywa druga z Australijke Stephanie Talbot i jej przylot do Polski jest planowany na połowę września.

- Zwycięstwo zawsze cieszy, ale na dziś do wyników nie należy przywiązywać żadnej wagi - powiedział trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

W następny weekend w naszej hali odbędzie się Memoriał Aleksandry Piotrowskiej, w którym również weźmie udział gorzowski, seniorski zespół. Potem akademiczki pojadą na tradycyjne mecze do Halle w Niemczech, a tuż przed ligą być może zmierzą się z jedną z ekip z polskiej ekstraklasy.

PIĄTEK: INVESTINTHEWEST AZS AJP GORZÓW - WIDZEW ŁÓDŹ 63:54

KWARTY: 12:25, 13:2, 18:9, 20:18.

AZS AJP: K. Jaworska 12, Misiek 10, Stelmach 9 (1x3), Dźwigalska 7 (1), Kominek 2 oraz Matkowska 15 (1), Szczęsna 5 (1), Kopciuch 3 (1), Lasocka, Keller.

SOBOTA: INVESTINTHEWEST AZS AJP GORZÓW - WIDZEW ŁÓDŹ 68:79

KWARTY: 27:23, 9:20, 11:19, 21:17.

AZS AJP: K. Jaworska 23, Stelmach 15 (2x3), Misiek 12, Dźwigalska 8 (2), Kominek 2 oraz Duchnowska 6 (1), Kopciuch 1, Lasocka 1, Szczęsna, Matkowska, Keller.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Wi璚ej