Czy wielkich wioślarskich mistrzów z AZS AWF Gorzów wkrótce zluzuje kobieta? Na razie Olga Michałkiewicz świetnie pływa w czwórce podwójnej na poziomie młodzieżowym. Właśnie w Holandii biało-czerwona osada obroniła złoty medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

6.22,11 - tak szybko na poziomie młodzieżowym pływała cztery lata temu czwórka podwójna Australii. Ten rekord przetrwał do dziś, do finału w Rotterdamie. W nim aż cztery osady popłynęły szybciej. Najszybciej Polki - 22-latki Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów) oraz o rok młodsze Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń) i Krystyna Lemańczyk (AZS AWF Warszawa). Nasze panie bardzo szybko znalazły się na czołowej pozycji, odparły atak Francuzek, potem Niemek. Na mecie nie było stresu, bo biało-czerwona łódka była ponad sekundę lepsza od pozostałych. Czas złotych medalistek: 6.19,10. Ten wynik wystarczy za cały komentarz. Polki obroniły mistrzostwo świata, rok temu - w takim samym składzie - były najlepsze w Płowdiw w Bułgarii. Tam aż trzy sekundy dołożyły Australijkom.

Wygląda na to, że w kobiecych czwórkach podwójnych czeka nas świetlana przyszłość, bo starsza osada z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro przywiozła brąz. Z tyłu mocno naciska młodzież, z tego muszą być wyniki, następne sukcesy. Byle zdrowie dopisywało...

Przypomnijmy, że młodzieżowa osada na początku tego roku otrzymała Nagrodę Nadziei Olimpijskich im. Eugeniusza Pietrasika.

WYNIKI FINAŁU MŚ MŁODZIEŻOWYCH CZWÓREK PODWÓJNYCH KOBIET:

1. Polska 6.19,10

2. Niemcy 6.20,22

3. Francja 6.21,20

4. Włochy 6.21,45

5. Rumunia 6.24,34

6. Australia 6.30,39

Wcześniej Henley odwiedzali "dominatorzy", tym razem w finale pływała nasza młoda wioślarska nadzieja

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej