Ostatecznie czterech Polaków zobaczymy na starcie gorzowskiej rundy żużlowego cyklu Grand Prix w najbliższą sobotę. Jarosława Hampela zastąpi Szwed Fredrik Lindgren i ten będzie już do końca sezonu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Do tej pory Hampel rezygnował z każdego kolejnego turnieju GP w tym roku i za niego na listę startową wskakiwał Lindgren. Szweda trochę irytowało takie rozwiązanie, bo właściwie był stałym uczestnikiem cyklu, pojechał we wszystkich imprezach w tym sezonie, ale cały czas nie mógł założyć, że wystartuje w następnej. Przed rundą o mistrza świata na stadionie im. Edwarda Jancarza sytuacja się zmieniła. "Ze względu na przedłużające się leczenie Jarosława Hampela, były wicemistrz świata zostaje oficjalnie wycofany z tegorocznego cyklu. W pozostałych pięciu turniejach pojedzie za niego Fredrik Lindgren." - czytamy na oficjalnej stronie GP.

Hampel ma w tym sezonie wrócić na tor. Był zgłoszony do niedzielnego pojedynku ligowego Falubazu z Unią Tarnów, ale mecz przez opady deszczu został przełożony na najbliższy czwartek. Wszyscy zastanawiają się w jakiej formie będzie żużlowiec, który tak długo pauzował, a leczenie nie było proste.

W piątek o godz. 16 na gorzowskim stadionie zostaną rozlosowane pola startowe, a godzinę później rozpocznie się trening. Sobotnie ściganie ruszy o godz. 19. Na starcie zobaczymy czterech Polaków - Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz Krzysztofa Kasprzaka, który otrzymał tzw. dziką kartę. W stawce mamy też dwóch innych żużlowców Stali Gorzów - Mateja Zagara i Nielsa Kristiana Iversena.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2016: 1. Hancock - 83, 2. Woffinden - 71, 3. Doyle - 71, 4. Janowski - 64, 5. Holder - 62, 6. Zmarzlik - 61, 7. Lindback - 60, 8. Pawlicki - 50, 9. Kildemand - 47, 10. Pedersen - 43, 11. Zagar - 42, 12. Lindgren - 42, 13. Iversen - 41, 14. Jonsson - 39, 15. Harris - 23.

GRAND PRIX 2016:

27 sierpnia - GP Polski, Gorzów; 10 września - GP Niemiec, Teterow; 24 września - GP Szwecji, Sztokholm; 1 października - GP Polski, Toruń; 22 października - GP Australii, Melbourne.

Nasze wspaniałe złote chłopaki! Najlepsi na świecie także stalowcy!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej