Zdobyliśmy na tych mistrzostwach Polski nagrody dla najlepszej kajakarki, kajakarza i kanadyjkarza. Zdecydowanie wygraliśmy również klasyfikację punktową - chwalił swoją ekipę trener Marek Zachara za sukcesy podczas młodzieżowych mistrzostw kraju.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Młodzieżowych konkurencji jest mniej, bo w tej kategorii wiekowej rozgrywane są tylko wyścigi na dystansach olimpijskich. - Łącznie przedstawiciele AZS AWF zdobyli dziesięć medali - wyliczał trener Zachara. - Sześć złotych, jeden srebrny i trzy brązowe. Dwa tytuły mistrzowskie zabrała najlepsza kajakarka mistrzostw w Bydgoszczy Anna Puławska.

20-latka zwyciężyła w jedynkach na 200 i 500 m. Z Aleksandrą Janicką wywalczyła brąz w K-2 na 500 m. Janicka, Paulina Noga, Klaudia Kujawa i Katarzyna Szewczyk dorzuciły jeszcze trzecie miejsce w K-4 na 500 m.

W konkurencjach kajakowych złoto w K-1 na 200 m zdobył Grzegorz Bierzało (tu nie startował nasz olimpijczyk Paweł Kaczmarek), a drugi był kolejny zawodnik gorzowskiego klubu Dorian Kliczkowski. Bierzało z Kliczkowskim wygrali w K-2 na 200 m.

Także w kanadyjkach nasza ekipa świętowała dwa tytuły mistrzowskie. Najpierw w pojedynkę Wiktor Głazunow wygrał rywalizację w jedynkach na 1 km, a potem w duecie z Joshuą Drojetzkim w C-2 na 1 km. Głazunow zdobył też brąz w C-1 na 200 m.

Nagrody indywidualne odebrali Puławska, Głazunow i Bierzało. Gorzowski klub wygrał także punktację za współzawodnictwo dzieci i młodzieży, gdzie wyprzedził Zawiszę Bydgoszcz i AZS AWF Poznań.

Rio 2016. Dziewczyny pokochały olimpijski brąz! Karolina Naja z drugim medalem na igrzyskach!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej