Koniec Lata Party, czyli kilka w jednym: żużlowe Grand Prix, Moto Racing Show, festyn sportowy i Animalia, a do tego koncerty na scenie nad Wartą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

To mają być takie małe "Dni Gorzowa" na zakończenie wakacji. Chociaż... nie takie znowu małe, biorąc pod uwagę, że szykują się całe trzy dni zabawy i emocji.

- Ponieważ zabawowo i z przytupem rozpoczęliśmy wakacje, to również chcemy je w szczególny sposób zakończyć, wejść w nowy rok szkolny i w podejmowanie nowych wyzwań - mówi prezydent Jacek Wójcicki. Dlatego właśnie w ten ostatni wakacyjny weekend skondensowano kilka imprez, które odbywały się co roku w Gorzowie: żużlowe Grand Prix razem z Moto Racing Show a także festyn sportowy Haliny Kunickiej czy festyn Animalia organizowany przez Fundację Anakonda. - To ma być czas zupełnie wyjątkowy. Weekend jest dedykowany oczywiście wszystkim mieszkańcom, ale nie zapominajmy, że z okazji Grand Prix przyjedzie do nas mnóstwo turystów. Bawmy się wspólnie i pokażmy, że jesteśmy gościnnym miastem - apeluje prezydent.

Drift na moście

Piątek będzie przebiegał pod znakiem pokazów samochodowych i motocyklowych, czyli Moto Racing Show. Już od godz. 16 (do 23.00) będzie zamknięty Most Staromiejski i przyległe ulice na prawym i lewym brzegu Warty. "Zwykli" kierowcy powinni więc omijać tę strefę i kierować się na most Lubuski.

- W tym roku największa gwiazda będzie kierowca rajdowy Tomasz Kuchar. Ale będą też Artur Puzio i Skyfighters, czyli pokazy dynamiczne motocykli na Grobli. Wszystkie pokazy zaczynamy o godz. 17.30 przy Nova Park, tam tez będą zasponsorowane przez centrum handlowe przeróżne różne symulatory i inne atrakcje dla dzieci. A o godz. 19 tradycyjny wjazd parady na Most Staromiejski, pokazy driftu, ewolucje samochodowe i motocyklowe - opowiada Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już w piątek rozpoczną się też weekendowe koncerty: na scenie na błoniach nadwarciańskich wystąpi zespół Strachy na Lachy.

Sport i zwierzęta

W ostatnią sobotę sierpnia - od godz. 13 na błoniach - Sportowe Pożegnanie Wakacji, czyli festyn organizowany od czterech lat przez Halinę Kunicką.

- Idea festynu jest taka, aby pokazać potencjał gorzowskich klubów i dyscyplin sportowych , zasiać wśród gorzowian to ziarenko miłości do sportu i aktywności. W tym roku udział bierze aż 30 gorzowskich klubów. Będą pokazy sportowe i artystyczne, konkursy z nagrodami i loteria - zachęca gorzowska radna i sportsmenka.

A wieczorem? O godz. 19 na scenie zespół disco polo, o godz. 21 Dawid Kwiatkowski, a po nim koncert Blue Cafe.

Niedziela należeć będzie do miłośników zwierząt, bo na błoniach fundacja Anakonda organizuje coroczny , piąty już festyn Animalia. Tej imprezy reklamować nie trzeba. Natomiast Koniec Lata Party wybrzmi na rockowo. Gwiazdą na zakończenie będzie Agnieszka Chylińska, po raz pierwszy w Gorzowie.

Komplet na Jancarzu

I wreszcie - last, but not least - Grand Prix. Ta żużlowa impreza była najpierw, przed sześciu laty, potem obudowano ją dodatkowymi atrakcjami, jak Moto Racing Show. - Cieszę się, że możemy być częścią tej wielkiej imprezy na zakończenie wakacji. Grand Prix będzie wyjątkowe, choćby z tego względu, że po raz pierwszy w Gorzowie ze stałą kartą walczyć będzie o medal mistrza świata nasz wychowanek Bartosz Zmarzlik - mówi Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów.

W piątek o godz. 17 rozpocznie się oficjalny trening, wstęp bezpłatny dla posiadaczy biletów GP. A zmagania na torze w sobotę o godz. 19. - Biletów na GP już nie ma. Natomiast właśnie prezydent podpisał zgodę na dodatkowe 2 tys. miejsc stojących - informuje prezes Zmora. - Mamy więc komplet , a nawet więcej niż komplet publiczności. To dowód na to, że warto robić dobry żużel w Gorzowie - dodaje.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem