Także remis w derbowym starciu w tym momencie wystarcza Stali Gorzów, aby wygrać fazę zasadniczą w żużlowej PGE Ekstralidze. Możemy być jednak pewni, że w poniedziałek od godz. 19.30 nikt nie będzie kalkulował, bo przecież to mecz żółto-niebieskich z Zieloną Górą!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Stalowcy w poniedziałkowy wieczór będą też wybierać rywala na półfinał play-off. Jeśli zajmą pierwsze miejsce, pojadą z czwartym zespołem w tabeli, a już wiemy, że na pewno nie będą to obrońcy tytułu mistrzowskiego - Unia Leszno. GKM Grudziądz, ROW Rybnik, Sparta Wrocław? Każdy z tych przeciwników w dwumeczu na pewno jest do ogrania. W przypadku niepowodzenia z Falubazem trafimy na Get Well Toruń i tam też zdecydowanie nie będziemy bez szans. Wydaje się, że największe emocje żużlowe w tym sezonie są dopiero przed nami, byle gorzowianie jechali na poziomie z najlepszych, tegorocznych występów.

Leszczynianie znów zawiedli. Nie można wygrać z naprawdę silnym Falubazem, gdy Piotr Pawlicki zdobywa 3 pkt, Grzegorz Zengota - 5+2, a Nicki Pedersen - 8. Unia w barażach o utrzymanie? To bardzo realne!

Zielonogórzanie jeszcze raz potwierdzili, że mają trzech wielkich liderów. Jason Doyle wywalczył 13+2 pkt (w sześciu startach), Patryk Dudek - 12+1 (też w sześciu występach), a Piotr Protasiewicz 10+1 (w pięciu startach). Resztę dołożyli waleczni Andriej Karpow i Krystian Pieszczek. Ci żużlowcy na pewno w poniedziałek na "Jancarzu" gwarantują świetne widowisko. Jednocześnie jesteśmy pewni, że w Gorzowie będzie im znacznie trudniej o punkty niż w Lesznie...

STAL GORZÓW - FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Poniedziałek 15 sierpnia, godz. 19.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

FALUBAZ: 1. Patryk Dudek, 2. Aleksandr Łoktajew, 3. Jason Doyle, 4. Andriej Karpow, 5. Piotr Protasiewicz, 6. Krystian Pieszczek, 7. Sebastian Niedźwiedź.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, Bartosz Zmarzlik.

MECZ ZALEGŁY Z 11. KOLEJKI:

czwartek 11 sierpnia:

Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra 45:45

13. KOLEJKA:

poniedziałek 15 sierpnia:

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - Get Well Toruń

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra

godz. 19.30 Unia Tarnów - ROW Rybnik

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

14. KOLEJKA, KOŃCZĄCA FAZĘ ZASADNICZĄ:

niedziela 21 sierpnia:

godz. 17 nSport+ Get Well Toruń - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław

godz. 19.30 ROW Rybnik - Stal Gorzów

godz. 19.30 Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Prezes dumny z liderów Stali, ale o iskrach na torze też musiał porozmawiać

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej