Na pewno w środę nie dowiemy się, czy będziemy mieli pierwszy olimpijski finał w Rio de Janeiro z udziałem gorzowskiego sportowca. Na razie w Brazylii mamy atak zimy, tzn. temperaturę ok. 21 stopni Celcjusza, ale przede wszystkim deszcz i silny wiatr. W takich warunkach wioślarze pływać nie mogą. Jutro pogoda ma być lepsza. Repasaż ósemek przeniesiono na czwartek na godz. 15.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Polska wioślarska ósemka, ze Zbigniewem Schodowskim z AZS AWF Gorzów w składzie, po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu, dziś miała walczyć w repasażu o awans do finału. Niestety wszystkie środowe wyścigi, także finałowe, w których inne biało-czerwone osady miały chrapkę na medale, zostały przełożone.

- Wiatr na pewno nie pozwoli w środę popłynąć. Niedługo poznamy nowy plan zawodów - powiedział Sport.pl prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk. - Według prognoz, które mają organizatorzy, w czwartek pogoda powinna się poprawić.

Jest już znana nowa, wioślarska rozpiska. Jeśli pogoda będzie bardziej łaskawa, repasaż męskich ósemek ma rozpocząć się w czwartek o godz. 15 czasu polskiego.

Komu Rio, temu brawo! Karolina, Paweł, Zbyszek... Nasi olimpijczycy na start!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej