Kandydatów było tak naprawdę dwóch. Do startu 27 sierpnia na stadionie im. Edwarda Jancarza najpierw byli typowani stalowcy - Krzysztof Kasprzak i Przemek Pawlicki. Wysoka forma i skuteczne występy w PGE Ekstralidze (piąta średnia) przeważyły na korzyść "Krisa", który na ten jeden turniej dołączy do innych Polaków Bartka Zmarzlika, Macieja Janowskiego i Piotra Pawlickiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Dla Krzysztofa Kasprzaka, wicemistrza świata z 2014 roku, który niedawno w ostatniej chwili został włączony do reprezentacji Polski na finał Drużynowego Pucharu Świata i z młodszymi kolegami wywalczył w Manchesterze złoty medal, jedną z najważniejszych dat tego sezonu będzie 3 września. Wtedy może zrealizować indywidualny cel numer jeden - w Vetlandzie, gdzie odbędzie się Grand Prix Challenge, powrócić do GP 2017.

W tym sezonie "Kris" musi zadowolić się jednym turniejem o mistrza świata. Tym gorzowskim 27 sierpnia, na który właśnie otrzymał tzw. dziką kartę i wystartuje z numerem 16. Na liście startowej mamy jeszcze czterech Polaków - Bartosza Zmarzlika, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz Jarosława Hampela. Ten ostatni cały czas jednak leczy kontuzję i do tej pory zastępował go Szwed Fredrik Lindgren. Pewnie tak samo będzie na "Jancarzu". W stawce są jeszcze dwaj inni żużlowcy Stali Gorzów - Duńczyk Niels Kristian Iversen i Słoweniec Matej Zagar.

Rezerwowymi w gorzowskiej rundzie GP będą dwaj juniorzy: Daniel Kaczmarek z Unii Leszno i Paweł Przedpełski z Get Well Toruń.

Na turniej GP na "Jancarzu" rozeszło się już ponad 10 tys. wejściówek. Można je kupować w sklepie klubowym w galerii Nova Park, albo na stronie internetowej www.stal.kupbilety.pl.

Przed startem w Gorzowie, w najbliższą sobotę 13 sierpnia, żużlowcy rywalizujący o mistrza świata będą się ścigać w szwedzkiej Malilli. Tam z "dziką kartą" pojedzie Peter Ljung.

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2016: 1. Hancock - 66, 2. Woffinden - 63, 3. Doyle - 54, 4. Lindback - 53, 5. Janowski - 52, 6. Zmarzlik - 51, 7. Holder - 50, 8. Zagar - 39, 9. Kildemand - 38, 10. Pedersen - 37, 11. Jonsson - 37, 12. Pawlicki - 37, 13. Lindgren - 34, 14. Iversen - 33, 15. Harris - 21.

GRAND PRIX 2016:

13 sierpnia - GP Szwecji, Malilla; 27 sierpnia - GP Polski, Gorzów; 10 września - GP Niemiec, Teterow; 24 września - GP Szwecji, Sztokholm; 1 października - GP Polski, Toruń; 22 października - GP Australii, Melbourne.

Nasze wspaniałe złote chłopaki! Najlepsi na świecie także stalowcy!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej