W środę beniaminek pierwszej ligi rozegra pierwszy mecz sparingowy. Na wyjeździe zmierzymy się z Nielbą Wągrowiec, z którą 8 października spotkamy się w Gorzowie w meczu ligowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Stal Gorzów do walki w pierwszej lidze ruszy 10 września, wtedy podejmie Sokół Kościerzyna, tydzień później wyjedzie do rezerw Płocka. - Cały czas się rozstrzyga ile drużyn zagra w naszej grupie - opowiadał trener stalowców Dariusz Molski. - Do Ligi Zawodowej zostało już przygarnięte Wybrzeże Gdańsk, a cały czas ma nadzieję jeszcze Śląsk Wrocław. Została w grupie A, tradycyjnie silniejszej, Spójnia Gdynia, mamy też SMS Gdańsk, który nie może spaść. Zagramy w 13 ekip? Najpewniej tak, z jedną pauzą w każdej kolejce. My z planem, aby wywalczyć sobie pewne utrzymanie, choć kolejny raz ostrzegam, że nie będzie to łatwe.

Stalowcy od połowy lipca trenują w 14-osobowym składzie. Wciąż trwają poszukiwania gracza, który jeszcze wzmocniłby siłę drugiej linii. Nawet dziś trener Molski był w kontakcie telefonicznym z zawodnikiem ostatnio występującym w ekstraklasie. - Będziemy do skutku próbować, aby w ramach naszego budżetu zasilić skład jeszcze jednym rozgrywającym - stwierdził nasz szkoleniowiec. - Pewne jest, że w środę zaczynamy grać. Jedziemy do Wągrowca, a za tydzień Nielba przyjedzie do nas. Na początek obozu, czyli 14 sierpnia, zagramy z jedną z drużyn z niższej ligi niemieckiej, już w trakcie zgrupowania opuścimy na chwilę Dębno, aby rozegrać mecz z ekstraklasową Pogonią w Szczecinie. 20 sierpnia, czyli prosto z obozu, jedziemy do Gniezna na turniej, gdzie mamy zaplanowane dwa pojedynki. Tam są zaproszone MKS Poznań, Nielba oraz Wisła II Płock. Odbędą się dwa półfinały, a dalej zagrają ze sobą zwycięzcy i pokonani. Następne spotkania mamy zaplanowane już po powrocie do Gorzowa.

Dariusz Molski: Może i mogłem mieć miód, ale wyzwanie w domu zawsze jest najważniejsze

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej