Wiktor Głazunow z AZS AWF Gorzów wywalczył w Mińsku młodzieżowe wicemistrzostwo świata w kanadyjkowych jedynkach na 1 kilometr. Łącznie polscy młodzieżowcy i juniorzy zdobyli cztery medale.

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Głazunow wzorowo rozłożył siły na cały finałowy wyścig. Jeszcze 200 metrów przed metą był na piątej pozycji. Na finiszu przesunął się na drugie miejsce, przegrał tylko z reprezentantem Ukrainy. - Nie spodziewałem się takiego wyniku, jestem niesamowicie szczęśliwy - mówił kanadyjkarz AZS AWF Gorzów.

Większe rozczarowanie przeżyła w Mińsku nasza kajakarka Anna Puławska. Też pływała w finałach, ale tym razem szczytem możliwości osad, w których startowała była czwarta lokata. Tak było w K-4 na 500 m czy w K-2 na tym samym dystansie. - Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane, ale jednak czegoś do medali zabrakło. Po prostu trzeba jeszcze mocniej pracować, aby to podium, a nie czwarte miejsca były w naszym zasięgu - powiedziała Puławska.