Nie mamy innego wyjścia, musimy zdominować nadchodzące rozgrywki, strzelać dużo goli, które utorują nam drogę do powrotu do trzeciej ligi - mówił trener piłkarzy Stilonu Adam Gołubowski po zwycięstwie w ostatnim sparingu z młodzieżowym zespołem Pogoni Szczecin 6:2.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Teraz czekamy już na start ligi. W sobotę 6 sierpnia o godz. 17, na stadionie przy ul. Olimpijskiej, otworzymy czwartą ligę meczem z Santosem Świebodzin. - Nie ma co już wracać do tego, co było - opowiadał trener Adam Gołubowski. - Staraliśmy się w ostatnich tygodniach zbudować jak najlepszy zespół, który w żadnym wypadku nie pogodził się z tym, że gorzowska piłka musi walczyć tak nisko. Od soboty zaczynamy konsekwentnie wracać tam, gdzie co najmniej powinniśmy występować.

Stilonowcy rozstrzelali się w końcówce przygotowań, z czwartoligowym Bałtykiem Koszalin wygrali 6:0, a w ostatniej grze przed inauguracją sezonu pokonali Pogoń Szczecin z Centralnej Ligi Juniorów 6:2.

Ciekawostką był występ w tym spotkaniu po naszej stronie Japończyka Masahiro Enjo. To wynik kontaktów trenera Gołubowskiego z menadżerem, który od dłuższej czasu sprowadza piłkarzy z tego kraju do Polski, m.in. do Pogoni. - Na razie ćwiczy z nami, chciałem także przez kilkanaście minut zobaczyć jak zachowuje się na boisku. Zobaczymy, czy te naprawdę ciekawe kontakty realnie rozwiną również kierunek stilonowski. Na pewno gracze z zewnątrz muszą być zdecydowanie wartością dodaną, na pierwszym miejscu zawsze będą wychowankowie i zawodnicy z regionu - zakończył nasz szkoleniowiec.

STILON GORZÓW - POGOŃ SZCZECIN CLJ 6:2 (3:1)

BRAMKI DLA STILONU: Świtaj dwie, Szałas, Błajewski, Szwiec, Rymar.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej