Spełniło się życzenie trenera Adama Gołubowskiego, bo znów z gorzowską drużyną trenuje 20-latek Mateusz Ogrodowski, a tym samym nasze problemy na środku obrony powinny być już przeszłością. - Mateusz zostaje z nami i mocno liczymy, że pomoże nam w szybkim powrocie do trzeciej ligi - powiedział wiceprezes Stilonu Jacek Ziemecki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Patryk Bil został wypożyczony do trzecioligowego Świtu Skolwin Szczecin, z którym zagramy następny sparing w najbliższą sobotę o godz. 11 (stadion przy ul. Olimpijskiej), do Bydgoszczy wrócił Mateusz Mazalon, nie wypalił też eksperyment z Dominikiem Siwińskim. W ten sposób w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Pogonią Siedlce (0:3), z konieczności na środku obrony w Stilonie zagrał obok Adama Gruszeckiego doświadczony Krzysztof Kaczmarczyk. Spisał się bardzo dobrze, ale... - Osobiście mam nadzieję, że jednak wróci do nas Mateusz Ogrodowski, który też próbuje swoich sił w Świcie - przyznał trener gorzowskiej drużyny Adam Gołubowski. - Krzysztof bardzo dobrze sobie poradził, ale na jego atuty dalej liczę przede wszystkim w drugiej linii.

Kolejny test "Jogiego" w formacji obronnej oglądaliśmy w przegranym 2:5 pojedynku z jeszcze jednym trzecioligowcem Vinetą Wolin. - I znów był naszym pewnym punktem, a to wyłącznie cieszy, bo mogę na niego liczyć również przy takim rozwiązaniu. Nie jest to dla mnie żadna niespodzianka - opowiadał Gołubowski. - Oczywiście cieszę się z powrotu Mateusza, bo to wartość Stilonu, jeszcze więcej jakości. Ten chłopak jest przyszłością gorzowskiej drużyny. Niepokoją pomyłki bramkarskie. Wierzę, że Maciek Wolarek zacznie bronić na równym, wysokim poziomie przez całe spotkanie, bo na razie alternatywy na tej pozycji nie mamy. Wynik jaki jest, każdy widzi, na dziś nie to jest najważniejsze patrząc choćby na rodzaj i intensywność treningów. Wciąż to są testy. Punkty i poważne rozliczenia zaczną się na początku sierpnia. Zawodnicy są świadomi o co za chwilę zagramy. Dzień po dniu mówimy sobie, że ta ciężka praca ma nas zaprowadzić do wygrania ligi i szybkiego powrotu wyżej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej