Siedem medali przywieźli polscy kajakarze z młodzieżowych mistrzostw Europy w Bułgarii. Dwa z nich padły łupem reprezentantów AZS AWF Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Złoto wywalczyła w kajakowym sprincie na 200 m Dominika Włodarczyk z Bazy Mrągowo.

W jedynce na 500 m po srebro sięgnęła Anna Puławska z gorzowskiego klubu. Do najlepszej Belgijki Hermen Peters straciła niespełna sekundę. Brąz w C-1 na 500 m zdobył nasz kanadyjkarz Wiktor Głazunow. Przedstawiciele AZS AWF startowali też w innych finałach. - ME U-23 dla grupy kobiet można uznać za udane. Złoty i srebrny medal w K-1 oraz dwa czwarte miejsca w K-2 i K-4 na dystansach olimpijskich, to wyniki, które pokazują, że mamy mocną grupę kobiet. Jest duży niedosyt po K-4 500 metrów, ponieważ awaria steru już po 50 metrach pozbawiła dziewczyny szans na bardzo wysokie miejsce. Wspólnie z trenerem Tomaszem Krykiem ustaliliśmy, że ME są ważne, ale jest to droga do celu, a nie cel sam w sobie. Za niecałe dwa tygodnie startujemy w MŚ U-23 w Mińsku i tam będziemy chcieli zaprezentować się jeszcze lepiej - podsumował dla oficjalnej strony Polskiego Związku Kajakowego trener młodzieżowców Maciej Juhnke.

Powołania do Mińska, gdzie od 25 lipca do 1 sierpnia będą walczyć najlepsi na świecie młodzieżowcy oraz juniorzy, otrzymali Puławska, Głazunow, Grzegorz Bierzało i Dorian Kliczkowski (wszyscy AZS AWF Gorzów), a także Przemysław Korsak (G'Power Gorzów).

W najbliższy piątek w Warszawie odbędzie się ślubowanie kajakowej kadry olimpijskiej. Wezmą w nim udział m.in. Karolina Naja i Paweł Kaczmarek z AZS AWF. W ostatniej chwili, po dyskwalifikacji kajakarzy Rumunii i Białorusi (za nieprawidłowości związane z dopingiem), do reprezentacji został dołączony gorzowski wychowanek, obecnie pływający w barwach klubu z Białegostoku - Rafał Rosolski. Popłynie on w Rio de Janeiro w K-1 na 1 km.

Zaraz po uroczystości w stolicy Naja i Kaczmarek ruszają na ostatnie zgrupowanie w Portugalii, stamtąd polecą do Brazylii.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej