Lider żużlowej PGE Ekstraligi wygrywa mecz za meczem, czym raduje kibiców, z drugiej strony musi sobie poradzić z kłopotem bogactwa. - Nie chowamy głowy w piasek i nie udajemy, że wszystko jest w porządku. Musimy już dziś zmierzyć się z wyzwaniem i zwiększyć budżet o nieplanowane wcześniej finanse. Nie chcemy podejmować radykalnych kroków i robić to kosztem wyniku sportowego - powiedział prezes Stali Gorzów Ireneusz Maciej Zmora.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Skąd się wzięły problemy Stali? - Przed sezonem zakładaliśmy ambitnie, że drużyna będzie zdobywała w meczu 52-53 punkty wraz z bonusami, co w przeszłości pozwalało zdobywać mistrzowskie tytuły - opowiadał prezes Ireneusz Maciej Zmora. - I tak dla przykładu Unia Leszno, która w zeszłym sezonie zdominowała rozgrywki Ekstraligi i została mistrzem Polski zrobiła to uzyskując średnio 52,67 punktów i bonusów łącznie, a my obecnie mamy średnią punktów i bonusów na mecz w wysokości 57,56. Planując budżet opieraliśmy się właśnie na tych ogólnie dostępnych danych. Należy również zauważyć, że do tej pory - i aby tak zostało do końca sezonu - kontuzje omijały nas szerokim łukiem, a rywale do meczy przeciwko nam często przystępowali osłabieni. Można dla przykładu wymienić brak Emila Sajfutdinowa w dwumeczu z Lesznem, Jarka Hampela w Falubazie czy kontuzję, którą odniósł Andreas Jonsson już w drugim biegu meczu z Rybnikiem i do końca zawodów nie pojawił się na torze. Zwróciliśmy się z prośbą o dodatkowe wsparcie do naszych sponsorów i członków Business Speedway Clubu. Spotkaliśmy się ze zrozumieniem i życzliwym przyjęciem. Pomóc może każdy. Rozpoczęliśmy już przygotowania do obchodów 70-lecia klubu, które przypada na przyszły rok. Pamiętamy, że Stal Gorzów nie jest prywatną własnością, ale stanowi dorobek kilku pokoleń mieszkańców naszego miasta i regionu oraz nasze wspólne dobro. Mamy świadomość, że dźwigamy ciężar kilkudziesięciu lat tradycji i musimy postępować w sposób odpowiedzialny.

O pomysłach prezesa gorzowskiego klubu żużlowego na naprawienie nadszarpniętego budżetu można przeczytać na oficjalnej stronie Stali.

W zaległym meczu PGE Ekstraligi Unia Leszno pokonała za 3 pkt zespół z Tarnowa i w ten sposób przedłużyła swoje nadzieje na awans do play-off. W piątek i niedzielę pozostałe zaległości będą odrabiać tarnowianie, rybniczanie i zielonogórzanie. Stalowców w akcji zobaczymy 31 lipca na naszym stadionie w pojedynku 11. kolejki ze Spartą Wrocław.

ZALEGŁE MECZE Z 9. KOLEJKI:

czwartek 7 lipca:

ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław 52:38

Pierwszy mecz 51:39 dla Sparty, Rybnik zabiera punkt bonusowy

niedziela 10 lipca:

Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów 52:38

Pierwszy mecz 48:42 dla Tarnowa, Leszno zabiera punkt bonusowy

ZALEGŁY MECZ Z 7. KOLEJKI:

piątek 15 lipca:

godz. 18 Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

ZALEGŁY MECZ Z 10. KOLEJKI:

niedziela 17 lipca:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

11. KOLEJKA:

niedziela 31 lipca:

Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław

MrGarden GKM Grudziądz - ROW Rybnik

Fogo Unia Leszno - Falubaz Zielona Góra

Unia Tarnów - Get Well Toruń

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej