Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Do Poznania gorzowianie pojechali z bardzo skromnym liczebnie składem i bez dwóch podstawowych zawodników - centra Damiana Pietryczko i rozgrywającego Tomasza Martynowa. Pod nieobecność pierwszego rozgrywającego w tę rolę musiał się wcielić szkoleniowiec stalowców, zdaniem obserwatorów poradził sobie zupełnie nieźle.

Jako pierwsi punkty zdobyli gospodarze za sprawą krótkiego biegu ich rozgrywającego Joachima Krugera. Już na początku drugiej kwarty, pierwsze i jak się okazało później jedyne przyłożenie w tym meczu Stal zdobyła po krótkim podaniu Mikuły do Dawida Pawlaka. Po skutecznym podwyższeniu za dwa punkty w wykonaniu Pawła Łokociejewskiego goście wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie.

Po wznowieniu gry po przerwie, dominacja rozpoczynających sezon Patriotów była niezaprzeczalna. Podobnie jak w drugiej kwarcie, w trzeciej gospodarze uzyskali trzy przyłożenia. Po tych akcjach przewaga drużyny z Wielkopolski przekroczyła 35 pkt, a co za tym idzie sędziowie przestali zatrzymywać zegar po kolejnych zagraniach. - Spodziewaliśmy się cięższej przeprawy. Stal dysponowała wąskim składem i sam ten fakt stawiał nas w dobrym położeniu. Na początku meczu mieliśmy jednak problemy. Najpierw straciliśmy piłkę, później obrona zagrała niepewnie, ale szybko wróciliśmy na właściwy tor i wygraliśmy przekonująco - powiedział Karol Siliwoniuk, prezes zespołu z Poznania.

- Wąski skład i brak podstawowego rozgrywającego były jednymi z głównych powodów, dla których przegraliśmy. Na pewno z niezłej strony zaprezentował się nasza defensywa. Współpraca w tej formacji jest coraz lepsza, ale nadal mamy nad czym pracować - stwierdził ukraiński zawodnik Siergiej Owczarenko, koordynator obrony Stali.

Trzeci mecz w PLFA II gorzowianie zagrają 13 sierpnia we Wrocławiu.

PATRIOCI POZNAŃ - STAL GORZÓW 45:8 (7:0, 19:8, 19:0, 0:0)

I kwarta

7:0 przyłożenie Joachima Krügera po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

II kwarta

7:8 przyłożenie Dawida Pawlaka po 7-jardowej akcji po podaniu Emila Mikuły (podwyższenie za dwa punkty Paweł Łokociejewski)

14:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)

20:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 82-jardowej akcji po podaniu Joachima Krügera

26:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 32-jardowej akcji biegowej

III kwarta

32:8 przyłożenie Tomasza Gajewskiego po 4-jardowej akcji biegowej

38:8 przyłożenie Olgierda Bartoszaka po 2-jardowej akcji biegowej

45:8 przyłożenie Kamila Kwiatkowskiego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Mateusz Malicki)