Stalowcom rzucił wyzwanie ekspert nSport Dawid Stachyra. - I nie zmartwię się jeśli gorzowianie mocno nas pobiją, bo tu wygrywamy wszyscy, gra idzie o wielką sprawę - mówił żużlowiec. Krew będzie można oddawać w czasie Dni Gorzowa, w niedzielę w godz. 11-16 w krwiobusie, który stanie w pobliżu stoiska Stali przy Nova Park. Potem widzimy się na stadionie im. Edwarda Jancarza, gdzie o godz. 19.30 ruszy mecz żółto-niebieskich z ROW Rybnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W Rzeszowie 44 litry krwi oddało 106 osób. - Tu nie chodzi o rekordy - mówił Dawid Stachyra. - Świetnie, że gorzowianie bez wahania przejęli inicjatywę, a za chwilę będą następni. Potrzebujący zawsze mogą liczyć na ludzi związanych ze sportem żużlowym.

Żużlowcy Stali jadą trzy mecze z rzędu w domu, w ostatnią niedzielę pokonali Unię Tarnów 59:31 i teraz też są zdecydowanym faworytem. - Moi zawodnicy wciąż mają w pamięci porażkę w Grudziądzu i część plamy zmazali w meczu z Unią. Liczę, że z ROW-em pojadą na podobnym poziomie. Mecz z Unią pokazał, że nikogo nie lekceważymy, że jedziemy na sto procent z każdym zespołem - powiedział trener gorzowskiego zespołu Stanisław Chomski.

Po małym zamieszaniu z meczami telewizyjnymi, ostatecznie w sobotę wieczorem zdecydowano, że w niedzielę kamery pojawią się w Poznaniu i Grudziądzu. W Gorzowie spotkanie z ROW można zobaczyć wyłącznie na stadionie.

STAL GORZÓW - ROW RYBNIK

Niedziela 3 lipca, godz. 19.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

ROW: 1. Andreas Jonsson, 2. Rune Holta, 3. Max Fricke, 4. Damian Baliński, 5. Grigorij Laguta, 6. Robert Chmiel, 7. Kacper Woryna.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Adrian Cyfer, 15. Bartosz Zmarzlik.

ZALEGŁA 7. KOLEJKA:

niedziela 3 lipca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Get Well Toruń

godz. 19.30 Stal Gorzów - ROW Rybnik

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

RANKING STALOWCÓW 2016 PO 9. MECZU EKSTRAKLASY:

kolejno: ilość odjechanych wyścigów, ilość aktualnie zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie ilość bonusów, aktualna średnia biegowa, aktualna średnia meczowa

ZALEGŁE MECZE Z 9. KOLEJKI:

czwartek 7 lipca:

godz. 19 ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław

niedziela 10 lipca:

godz. 17 Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów

ZALEGŁY MECZ Z 10. KOLEJKI:

niedziela 17 lipca:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej