Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Po trzech rundach na czele srebrna w poprzednim sezonie ekipa z Wrocławia, za nimi brązowi gorzowianie, a na trzecim miejscu po gorzowskich rundach Wasko Katowice - ligowi zwycięzcy z 2015 roku. Pierwszy zjazd ekstraklasy szachowej potwierdził, że układ sił w czołówce nie zmienił się i znów mamy tych samych faworytów.

Stilonowcy w Bibliotece im. Zbigniewa Herberta zagrali w składzie (według obsady na poszczególnych szachownicach): Jurij Kryworuczko, Kacper Piorun, Kamil Dragun, Michał Krasenkow, Marcel Kanarek i Beata Zawadzka. Nasza drużyna z łatwością pokonała ekipy z Dąbrowy Górniczej i Międzyborowa. Kluczowym na tym zjeździe była jednak walka z obrońcami tytułu mistrzowskiego. W starciu Stilonu z Wasko padł remis. - Kolejne zjazdy z pewnością będą pasjonujące, bo sprawa złotego medalu jest zupełnie otwarta - mówił mistrz międzynarodowy Aleksander Czerwoński, który w czasie gorzowskich zawodów komentował przebieg partii.

Drugi zjazd Sygnity Ekstraligi odbędzie się w dniach 23-25 września we Wrocławiu, a trzeci od 7 do 9 października w Katowicach. W ostatnich rundach dojdzie do pozostałych starć ligowych tytanów. 7 października Wasko zmierzy się z Polonią, a dzień później z wrocławianami zagrają szachiści Stilonu.

WYNIKI GORZOWIAN:

KSz Stilon Gorzów - SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza 5,5:0,5

Stilon: Jurij Kryworuczko 1, Kacper Piorun 1, Kamil Dragun 1, Marcel Kanarek 1, Beata Zawadzka 1, Michał Krasenkow 0,5.

KSz Stilon Gorzów - LKS Wrzos Międzyborów 5:1

Stilon: Kacper Piorun 1, Kamil Dragun 1, Marcel Kanarek 1, Beata Zawadzka 1, Jurij Kryworuczko 0,5, Michał Krasenkow 0,5.

KSz Stilon Gorzów - Wasko Hetman Katowice 3:3

Stilon: Kamil Dragun 1, Jurij Kryworuczko 0,5, Kacper Piorun 0,5, Michał Krasenkow 0,5, Beata Zawadzka 0,5, Marcel Kanarek 0.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.