Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W Tarnowie niedawno wygraliśmy 48:42, a na naszym torze Grudziądz, Toruń i Leszno nie przekroczyły granicy 37 pkt. Trener Stanisław Chomski wraz z drużyną chciał zrobić ze stadionu im. Edwarda Jancarza twierdzą nieosiągalną dla innych i na razie w pełni to się udaje. - Sporo minęło od naszego ostatniego pojedynku w domu, ale nie jest to problem - opowiadał gorzowski szkoleniowiec. - Zawodnicy wiedzą, co ich powinno zastać na naszym torze, a naszym zadaniem jest przygotowanie odpowiedniej nawierzchni. Tym razem musimy wziąć poprawkę na pogodę, bo przez te prawie dwa miesiące radykalnie zmieniły się temperatury.

W Gorzowie padało w nocy z sobotę na niedzielę, ale od rana mamy pogodę już bez deszczu. Niedługo ma wyjść słońce, także mecz Stali z Unią Tarnów o godz. 19.30 ruszy bez przeszkód.

Do rywalizacji w lidze wracamy po ciężkiej porażce 36:54 w Grudziądzu. - Nie ma rozdzierania szat, ale na pewno o tym meczu nie zapomnimy - mówił Chomski. - Wyciągnęliśmy wnioski i wiemy, co trzeba zmienić jeśli musielibyśmy za chwilę wrócić na tor GKM. Na razie jednak musimy natychmiast się odbudować w kolejnych pojedynkach. Okazji nie zabraknie, bo przecież kolejno pojedziemy u siebie z Tarnowem, Rybnikiem i Wrocławiem.

Tarnowianie w czwartek odrobili zaległości w Rybniku, przegrali 42:48, ale zachowali szansę, aby w rewanżu zabrać wygraną z punktem bonusowym. Na razie jednak Unia zamyka tabelę ekstraklasy. - Niech nas to nie zmyli, przyjedzie do nas rywal zdesperowany, który nie ma nic do stracenia, wszędzie będzie szukał punktów - przestrzegał trener Stali. - Z drugiej strony jedziemy u siebie i bez względu na to jak pogoda pomiesza nam szyki z przygotowaniem toru, musimy sobie poradzić. Jestem przekonany, że kibice nie będą zawiedzeni, bo przeciwnik ma żużlowców, którzy jak już staną pod taśmą, to nie po to, aby tylko odjechać zawody, a powalczyć.

Kibice nieustannie pytają o formę Adriana Cyfera i Michaela Jepsena Jensena, dwóch najsłabszych ogniw Stali. Wiemy, że Duńczyk, jeśli nie poprawi swojej dyspozycji, może w końcu stracić miejsce w składzie. W naszym klubie przyglądają się wolnym zawodnikom i kto wie, czy jednego z nich nie zatrudnią podczas najbliższego okna transferowego (15-31 lipca). - Ostatnio jestem z Michaelem w częstym kontakcie i wiem, że nie siedzi z założonymi rękami, a stara się coś poprawić, my czekamy na tego efekty. Z pewnością ma problemy ze sprzętem, ale też te jego porażki zaczęły odkładać się w głowie. Najbliższe mecze będą dla niego poważnymi egzaminami - zakończył Chomski.

STAL GORZÓW - UNIA TARNÓW

Niedziela 26 czerwca, godz. 19.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

UNIA T.: 1. Leon Madsen, 2. Piotr Świderski, 3. Kenneth Bjerre, 4. Mikkel Michelsen, 5. Janusz Kołodziej, 6. Patryk Rolnicki, 7. Arkadiusz Madej.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Adrian Cyfer.

ZALEGŁY MECZ Z 6. KOLEJKI:

czwartek 23 czerwca:

ROW Rybnik - Unia Tarnów 48:42 (bonus zostanie rozdany 15 sierpnia, po rewanżu w Tarnowie)

10. KOLEJKA:

niedziela 26 czerwca:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 Stal Gorzów - Unia Tarnów

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁA 7. KOLEJKA:

niedziela 3 lipca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Get Well Toruń

godz. 19.30 Stal Gorzów - ROW Rybnik

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.