Jedni porażkę gorzowskich żużlowców z GKM 36:54 zupełnie lekceważą, inni zadowolili się punktem bonusowym, są też tacy, którzy rzucają na Stal gromy. Faktycznie w Grudziądzu wydarzyło się coś, co może zaważyć na reszcie sezonu? - Nie sądzę - uspokajał trener Stanisław Chomski. - W końcu musiała przyjść porażka, mecz był dla nas lekcją. Gdyby to były inne okoliczności, na przykład walka w play-off, to na pewno nie podeszlibyśmy do tego spotkania z marszu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Gdy w niedzielę odwiedziliśmy gorzowski stadion, bo walczyli na nim futboliści amerykańscy Stali, zwróciliśmy uwagę na stan toru na "Jancarzu" - było naprawdę twardo. - Wcześniej padało i to jeszcze nie była ta zaprawa murarska, co w Grudziądzu - opowiadał trener stalowców Stanisław Chomski. - Odbyliśmy jedynie jedną sesję treningową i to w niepełnym składzie. Tak naprawdę to podeszliśmy do tego spotkania z marszu i skończyło się to tak jak skończyło. Od 10. wyścigu coś drgnęło, rozmowy i próby coś dały, to nawet my potrafiliśmy wygrać 5:1. Dzięki temu mamy punkt bonusowy. Gospodarze nawet po przegranych startach potrafili odbić niektóre pozycje na dystansie. U siebie mają Tomasza Golloba, który jeździ na grudziądzkim torze wręcz niesamowicie i ciągnie zespół. Mogłem odstawić jednego czy drugiego, ale nie o to chodzi, przed nami są przecież kolejne mecze. Mamy nauczkę, a jeśli trafimy na GKM w play-off to na pewno na wyjeździe pokażemy inną dyspozycję. Nie sądzę jednak, aby Grudziądz znalazł się w czołowej czwórce, bo sporo traci na innych stadionach.

W Gorzowie w poniedziałek odbyła się runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski. Wygrał z kompletem punktów stalowiec Rafał Karczmarz przed Arkadiuszem Pawlakiem (Polonia Piła) - 12 pkt i Dominikiem Kuberą (Unia Leszno) - 11 pkt. Pierwszy zespół szykuje się na niedzielny pojedynek z Unią Tarnów. W najbliższym czasie gorzowscy żużlowcy pojadą w domu dwa razy z rzędu.

RANKING STALOWCÓW 2016 PO 8. MECZU EKSTRAKLASY:

kolejno: ilość odjechanych wyścigów, ilość aktualnie zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie ilość bonusów, aktualna średnia biegowa, aktualna średnia meczowa

ZALEGŁY MECZ Z 6. KOLEJKI:

czwartek 23 czerwca:

godz. 19 ROW Rybnik - Unia Tarnów

10. KOLEJKA:

niedziela 26 czerwca:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 Stal Gorzów - Unia Tarnów

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁA 7. KOLEJKA:

niedziela 3 lipca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 17 Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Get Well Toruń

godz. 19.30 Stal Gorzów - ROW Rybnik

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej