Czy twierdza Grudziądz padnie? Na torze GKM spotkają się w niedzielę ekipy, które preferują zupełnie inne nawierzchnie. Miejscowi jeżdżą na tzw. "betonie", który jest zabójczy dla pozostałych. W tych warunkach profesorem jest Tomasz Gollob, który prezentuje się jak za najlepszych lat swojej kariery. - Wiemy o tym i będziemy gotowi - zapowiada Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

- Tomek jest ubóstwiany przez naszych kibiców i to co robi w Grudziądzu w pełni rekompensuje nie zawsze skuteczne występy na wyjazdach - mówi Robert Kempiński, trener GKM. - Ze Stalą, jak z każdym, będziemy chcieli wygrać, ale każdy widzi jak mocny to zespół. Praktycznie bez słabych punktów i z ogromnym potencjałem.

- Nie uważam, że jesteśmy faworytem, bo gospodarze maksymalnie wykorzystują atut swojego toru. GKM nauczył się na nim jeździć do perfekcji. Są na nim powtarzalni i rywale się gubią - twierdzi Stanisław Chomski, trener Stali.

GKM nie przegrał jeszcze meczu u siebie, a goście w ogóle nie przegrali żadnego meczu w PGE Ekstralidze 2016. Zapowiada się więc pasjonujące spotkanie, które w przypadku ewentualnego zwycięstwa gospodarzy, może dać im wiele w kontekście nie tylko walki o utrzymania, ale o coś więcej.

- To szalenie ważny mecz dla GKM, bo niewiele ekip wygra w rundzie zasadniczej z gorzowianami. Stal jedzie wspaniale, ale to nie będzie trwało wiecznie. Nie da się w tak mocnej lidze cały czas jechać na wysokim poziomie i odnosić same zwycięstwa - uważa Zenon Plech, polski wicemistrz świata. My mamy nadzieję, że gorzowski wychowanek, a obecnie ekspert żużlowy tym razem się myli i stalowcy jeszcze raz pokażą klasę godną aktualnego lidera ekstraklasy.

MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ - STAL GORZÓW

Niedziela 19 czerwca, godz. 17, stadion przy ul. Hallera w Grudziądzu, transmisja w nSport+.

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Matej Zagar, 4. Przemysław Pawlicki, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Bartosz Zmarzlik, 7. Adrian Cyfer.

GKM: 9. Antonio Lindback, 10. Tomasz Gollob, 11. Rafał Okoniewski, 12. Krzysztof Buczkowski, 13. Artiom Łaguta, 14. Mateusz Rujner, 15. Marcin Nowak.

ZALEGŁY MECZ Z 2. KOLEJKI:

niedziela 19 czerwca:

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - ROW Rybnik

9. KOLEJKA:

niedziela 19 czerwca:

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Stal Gorzów

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń

godz. 19.30 Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów

ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław przełożony na 7 lipca

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁY MECZ Z 6. KOLEJKI:

czwartek 23 czerwca:

godz. 19 ROW Rybnik - Unia Tarnów

10. KOLEJKA:

niedziela 26 czerwca:

godz. 17 nSport+ ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Get Well Toruń - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 Stal Gorzów - Unia Tarnów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej