Jeszcze w tym miesiącu Progres Gorzów, chwalący się wynikami swoich młodych piłkarzy, oficjalnie otworzy Progres Arenę - boisko zbudowane wyłącznie własnymi siłami, z którego dzieciaki ćwiczące w tym klubie korzystają już od kilku tygodni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Nie czekali na innych, na miejskie pieniądze, a działali. Wydzierżawili teren na placu Jana Pawła II, pomogli pasjonaci piłki nożnej i w ten sposób Progres ma swoje boisko treningowe z prawdziwego zdarzenia. To przy wielkich brakach bazy piłkarskiej w Gorzowie, bardzo istotna sprawa. Progres będzie miał swoje święto w sobotę 25 czerwca. Przetnie wstęgę i zakończy niesamowity projekt, który mimo przeciwności udało się z powodzeniem zakończyć.

W mistrzostwach województwa lubuskiego orlicy Progresu (rocznik 2005 i młodsi), prowadzeni przez Sławomira Bednarczyka, po trzech latach szkolenia ograli w Sulechowie mający ogromne doświadczenie w jakościowym wychowywaniu piłkarskiej młodzieży zespół Czwórki Kostrzyn, a także dwie ekipy z południa - Falubaz Zielona Góra i MOS Gubin.

Skład złotych orlików: Eryk Rałowski, Damian Łuczak, Karol Biernat, Oliwer Siwozad, Nikodem Latusek, Patryk Bednarczyk, Michał Gutt, Patryk Józwa, Mateusz Porada, Julian Studziński, Filip Wróblewski, Samuel Cuper, Michał Czerwonko, Kacper Ostrowski, Jakub Habet.

1. Progres Gorzów

2. UKS Czwórka Kostrzyn

3. Dwójka MOS Gubin

4. AP Falubaz Zielona Góra

Stilon nie ma ochoty nikomu oddawać lubuskiego pucharu [FINAŁOWA GALERIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej