Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Falubaz wygrał właśnie czwartą ligę i ma miejsce w reformowanej, pomniejszonej trzeciej lidze. My na dziś spadamy, ale do końca z tym się nie godzimy. Co ciekawe, Stilonu nie skreślają też zielonogórzanie, bo wiedzą, że do gry na wyższym poziomie trzeba być odpowiednio przygotowanym organizacyjnie. - Poczekajmy na weryfikację ostatnich spotkań, na baraże o drugą ligę, zobaczymy co się jeszcze wydarzy, a potem na sprawy licencyjne. Gorzów na trzecią ligę zasługuje i naprawdę wierzę, że sprawy potoczą się z korzyścią dla nas - mówił trener Adam Gołubowski. - Finał oczywiście zagramy na serio, w najsilniejszym składzie i chcemy udowodnić swoją wyższość. Na 14 czerwca mamy jeszcze zaplanowany sparing z drugą ligą w Stargardzie. Będę ten mecz traktował jako oficjalne zakończenie sezonu, ale również pierwsze spojrzenie na nowy sezon. W trzeciej lidze. Naprawdę widzę Stilon cały czas na tym poziomie.

Wciąż czekamy na wyłonienie mistrza dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi. Górnik Wałbrzych i KS Polkowice zagrają dodatkowy mecz w środę, ostatecznie na boisku w Trzebnicy. Zwycięzca 11 i 15 czerwca powalczy o drugą ligę z Polonią Warszawa.

Pierwsze w historii derby seniorskie w piłce nożnej o stawkę między Stilonem, a Falubazem rozpoczną się w środę o godz. 17.30 w Świebodzinie, na stadionie przy ul. Sikorskiego 25. Przed rokiem w Słońsku gorzowianie pokonali A-klasowy Mieszko Konotop 5:0. Zwycięzca lubuskiego Pucharu Polski oprócz pamiątkowego pucharu otrzyma czek na 30 tys. zł oraz prawo udziału w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Druga drużyna dostanie sprzęt sportowy ufundowany przez LZPN.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.