Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Przed rokiem przeżywaliśmy katusze, gdy stalowcy przegrywali pierwsze sześć meczów lidze, teraz nastroje w Gorzowie są zupełnie inne. Od sześciu pojedynków jesteśmy w PGE Ekstralidze niepokonani, mamy lidera. W ostatniej kolejce żółto-niebiescy pokonali Fogo Unię Leszno 53:37. Zobaczcie w galerii jak było pięknie na trybunach...

- Chciałbym pogratulować Stali. Walczyliśmy z silnym i kompletnym rywalem, któremu na dziś naprawdę trudno coś wyrwać, szczególnie w Gorzowie. Warunki na torze były wyśmienite, ani po krawężniku, ani po zewnętrznej nie było żadnych kolein ani dziur, a czasem to się zdarza. Tym razem nie było nic do zarzucenia gospodarzom - powiedział najlepszy z leszczynian Grzegorz Zengota, który ostatnio stwierdził coś innego. Usłyszeliśmy od tego zawodnika, że "Gorzów i Wrocław tak przygotowują tory pod siebie, że potem trzeba uważać i omijać koleiny". Mamy nadzieję, że od teraz "Zengi" na "Jancarzu" będzie czuł się wyłącznie komfortowo...

Stalowców w lidze na domowym stadionie znów zobaczymy 26 czerwca, w rewanżowym starciu z Unią Tarnów. Wcześniej jedziemy na dwa wyjazdy - w najbliższą niedzielę 12 czerwca będziemy odrabiać zaległości z tarnowianami, a tydzień później walczymy w Grudziądzu.

We wtorek o godz. 16 na stadionie im. Edwarda Jancarza rozpoczną zawody Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Zobaczymy w nich drużyny z Leszna, Piły, Zielonej Góry i Gorzowa. Stalowcy pojadą w składzie: Rafał Karczmarz, Alan Szczotka, Marcel Studziński i Hubert Czerniawski. Bramy stadionu będą otwarte od godz. 15.30. Kibice mogą wejść od ul. Jasnej, wstęp na program za 10 zł lub karnet.

RANKING STALOWCÓW 2016 PO 6. MECZU EKSTRAKLASY:

kolejno: ilość odjechanych wyścigów, ilość aktualnie zdobytych punktów z bonusami, w nawiasie ilość bonusów, aktualna średnia biegowa, aktualna średnia meczowa

ZALEGŁE MECZE Z 1. i 3. KOLEJKI:

niedziela 12 czerwca:

godz. 15 nSport+ ROW Rybnik - Get Well Toruń

godz. 20 Unia Tarnów - Stal Gorzów

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁY MECZ Z 2. KOLEJKI:

niedziela 19 czerwca:

godz. 17 Betard Sparta Wrocław - ROW Rybnik

9. KOLEJKA:

niedziela 19 czerwca:

godz. 17 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Stal Gorzów

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Get Well Toruń

godz. 19.30 Fogo Unia Leszno - Unia Tarnów

ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław przełożony na 7 lipca

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Krzysztof Kasprzak: Dałem sobie wmówić, że zaraz będę mistrzem świata

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.