Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Jeszcze dziś wieczorem Bartek Zmarzlik i Niels Kristian Iversen będą walczyć w Ostrowie w decydującym turnieju Speedway Best Pairs. "Puk" Iversen właśnie piąty raz z rzędu zdobył indywidualne mistrzostwo Danii. Trzeci był Nicki Pedersen, a 13. - Peter Kildemand. Dwaj ostatni w niedzielę pojadą dla Leszna. Za nimi - na 14. pozycji - znalazł się Michael Jepsen Jensen. - Kibice najczęściej pytają mnie właśnie o słabości Michaela i Adriana Cyfera, a to oznacza tyle, że cały czas mamy co poprawiać, dążyć do doskonałości - opowiadał szkoleniowiec Stali Stanisław Chomski. - Odpowiadam, że przecież jesteśmy drużyną i jako zespół do tej pory nie przegraliśmy. Przecież bez punktów najsłabszej dwójki nie mielibyśmy żadnej zdobyczy na wyjeździe. Oczywiście pracujemy nad tym, aby było jeszcze lepiej.

Czy Unia, które w niedzielę przyjedzie do Gorzowa, to silniejsza ekipa od tej z początku kwietnia? - Na pewno są to zawodnicy strasznie podrażnieni, bo przecież mistrz kraju łatwo nie pogodzi się z tym, że ktoś zabrał mu punkty na jego torze, a my to zrobiliśmy - stwierdził Chomski. - Leszczynianie przyjadą do nas strasznie naładowani, aby nadrobić straty i odbić się w tabeli. Piotrek Pawlicki to nie jest też zawodnik z meczu z nami, znalazł formę i zbiera duże punkty. Pedersen i Kildemand dobrze czują się na naszym torze, goście postawią nam trudne warunki. Unia jest mistrzem, ale dziś my mamy lidera i drużynę w dobrej formie. Zrobimy wszystko, aby jeszcze raz obronić się w domu, a serię pojedynków ligowych bez porażki w tym sezonie przedłużyć do sześciu.

Podczas niedzielnego meczu każdy kibic będzie miał możliwość złożenia życzeń wychowankowi Stali Gorzów Kamilowi Nowackiemu, który kilka tygodni wcześniej uległ wypadkowi na torze żużlowym. Wystarczy, że osoba, która będzie chciała wspomóc Kamila duchowo, napisze w domu na kartce życzenia dla naszego młodego zawodnika, przyniesie je ze sobą na stadion i wrzuci do urny, która będzie ustawiona tuż przy bramkach biletowych. Dodatkowo podczas meczu zbierane będą środki na rehabilitację Kamila. Fani żółto-niebieskich mogą też wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Ad Rem, Bank GBS Gorzów, 41 8363 0004 0010 7578 2000 0003, z dopiskiem "Kamil Nowacki".

STAL GORZÓW - FOGO UNIA LESZNO

Niedziela 5 czerwca, godz. 19.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

FOGO UNIA: 1. Piotr Pawlicki, 2. Tobiasz Musielak, 3. Nicki Pedersen, 4. Peter Kildemand, 5. Grzegorz Zengota, 6. Bartosz Smektała, 7. Daniel Kaczmarek.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Michael Jepsen Jensen, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Matej Zagar, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Bartosz Zmarzlik, 15. Adrian Cyfer.

8. KOLEJKA:

niedziela 5 czerwca:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra

godz. 17 Get Well Toruń - ROW Rybnik

godz. 19.30 nSport+ Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 Unia Tarnów - MrGarden GKM Grudziądz

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

ZALEGŁE MECZE Z 1. i 3. KOLEJKI:

niedziela 12 czerwca:

godz. 15 nSport+ ROW Rybnik - Get Well Toruń

godz. 20 Unia Tarnów - Stal Gorzów

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Krzysztof Kasprzak: Dałem sobie wmówić, że zaraz będę mistrzem świata

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.