Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 5 km. Pobiegną ulicami Puszkina (start przy ZSO nr 1), Czarneckiego, Kazimierza Wielkiego, Warskiego, Błotną, nawrót na ul. Błotnej i z powrotem Błotną, Warskiego, Kazimierza Wielkiego, Czarneckiego, na metę przy I LO. Prawo startu mają osoby powyżej 13 lat posiadający aktualne badania lekarskie lub złożą oświadczenie o braku przeciwwskazań do udziału w biegu oraz podpiszą oświadczenie o udziale w imprezie na własną odpowiedzialność.

Biuro imprezy będzie otwarte od godz. 9.30, tam będą przyjmowane zgłoszenia do biegu.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na festyn rodzinny, który ruszy już o godz. 10. Tam tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych, będą można porywalizować w różnych konkurencjach i posilić się najlepszą grochówką ze szkolnej kuchni polowej.

W 2015 roku trasę Biegu Żakowskiego pokonało 225 zawodników i zawodniczek z Gorzowa i okolic, ale także z Lublina, Poznania, Krzyża, Międzyrzecza, Myśliborza, Dębna czy Sulęcina. W zawodach lekkoatletycznych wystartowało 147 zawodników, a 73 najmłodszych uczestników wzięło udział w zabawach i konkurencjach rekreacyjnych.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.