Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Srebro i brąz Joanny Mizak to pierwsze seniorskie medale gorzowskich pływaków od pięciu lat. Zawodniczka Stilonu była też blisko podium w sprincie w stylu motylkowym, ostatecznie w trzecim swoim finale w Szczecinie zajęła czwarte miejsce. Trzy razy dekorowano ją w klasyfikacji młodzieżowców (19-23 lata). Tam Mizak zabrała złoto na 100 metrów, a także dwa srebrne krążki. - Wynik Asi to efekt ciężkich przygotowań, dzięki temu na najważniejszej krajowej imprezie mogła pływać na równi z najlepszymi delfinistkami w Polsce - powiedział Krzysztof Świderski, trener klubowy medalistki MP. - Naszym celem jest występ w następnym sezonie na Uniwersjadzie, przy zachowanej progresji wyników jest to jak najbardziej możliwe.

Pozostali reprezentanci Stilonu kończyli swój udział w mistrzostwach na eliminacjach.

16-letnia Weronika Tomasiak z MKP Słowianka Gorzów na 200 m st. motylkowym - tam gdzie Mizak wywalczyła srebro - pływała w finale B i została sklasyfikowana na 16. miejscu. Jej koleżanka klubowa 15-latka Wiktoria Skowrońska była 20. na 50 m st. klasycznym.