Jestem dumny ze wszystkich chłopaków. Znów udowodniliśmy, że należymy do ścisłej krajowej czołówki - powiedział Paweł Cichoń, trener UKS Miś Gorzów. W rywalizacji młodych piłkarzy ręcznych z roczników 2001 i 2002 wyszliśmy obronną ręką z półfinału w Poznaniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Tym razem gorzowska ekipa pojechała na półfinałowe zmagania w mocnym składzie, bo na ławce młodzików Misia widzieliśmy Pawła Cichonia, Janusza Szopę i Łukasza Bartnika. Nasz zespół miał również porządne wsparcie na trybunach. - Coś zawsze jest do poprawy, ale myślę, że to był nasz udany turniej - opowiadał Cichoń. - W ostatnim dniu mieliśmy już sporą przewagę nad Nielbą, ale ostatecznie przegraliśmy jednym golem. Dla trzech drużyn trzeba było stworzyć małą tabelę. To co wywalczyliśmy sobie w dwóch wcześniejszych grach dawało nam miejsce w czołowej dwójce, czyli awans do najlepszej ósemki w Polsce.

Obserwatorzy trzydniowych zmaganiach w Poznaniu, których zapytaliśmy o gorzowian, podkreślali naprawdę dobrą, zespołową grę Misiów. Przegrana z Wągrowcem nie powinna im się przytrafić. Prowadziliśmy już 7:1 i 10:3, a jednak nie utrzymaliśmy tej przewagi. - Chłopacy na pewno skorzystają z tej nauki, takie doświadczenie z pewnością pomoże ustrzec się podobnej historii w przyszłości - stwierdził trener gorzowian. - Na finały pojedziemy w przyszłym tygodniu i będziemy tam wojować jak najdłużej. Najpierw musimy poznać rywali, a potem zobaczymy co przyniesie nam każdy kolejny mecz.

Młodzicy rywalizują o Puchar Prezesa ZPRP. Tak samo jak chłopcy. W roczniku 2003 Misie też w tym roku zagrały w finale, zajęły ósme miejsce.

WYNIKI PÓŁFINAŁU MP MŁODZIKÓW W POZNANIU:

Ułan SP 48 Bydgoszcz - UKS Miś Gorzów 21:26 (11:14), MKS Poznań - Nielba Wągrowiec 22:25 (9:15), Nielba Wągrowiec - Ułan SP 48 Bydgoszcz 13:24 (3:11), MKS Poznań - UKS Miś Gorzów 27:35 (8:16), UKS Miś Gorzów - Nielba Wągrowiec 22:23 (13:9), MKS Poznań - Ułan SP 48 Bydgoszcz 22:32 (10:13).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej