Od dziś musimy rozglądać się i łudzić, że ratunek przyjedzie z innej, niespodziewanej strony, bo w walce na boisku niestety nie daliśmy sobie rady. Wyniki 33. kolejki dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi tak się ułożyły, że piłkarze Stilonu Gorzów skończą sezon najwyżej na dziewiątej pozycji, a więc tej, która oznacza degradację do czwartej ligi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

29 maja 2016 roku przechodzi do historii sportu jako ten dzień, w którym polska drużyna Vive Kielce wygrała Ligę Mistrzów w piłce ręcznej. My w Gorzowie niestety będziemy mieli coś innego w pamięci, oby to jednak jak najszybciej udało się wymazać. Na boisku piłkarze nożni Stilonu Gorzów właśnie spadli do czwartej ligi.

Jak wygrywa się z Bystrzycą Kąty Wrocławskie (nam się w czwartek nie udało) pokazała dziś Polonia Świdnica i to na boisku rywala. Formacja Port 2000 Mostki rozgromiła też Budowlanych Lubsko i w ten sposób pozbawiła nas szans na ósme miejsce. Czy załapiemy się jeszcze na dziewiątą pozycję, okaże się w najbliższą niedzielę. Dźwigniemy się o jedno "oczko" jeśli Zagłębie II Lubin przegra lub zremisuje z walczącym o pierwsze miejsce Górnikiem Wałbrzych, a stilonowcy koniecznie muszą wygrać ze Świdnicą.

Ktoś nie dostanie licencji, wycofa się, odda miejsce? Tą nadzieją będziemy żyć przez najbliższe tygodnie. Pewne jest tylko to, że w niedzielę 5 czerwca o godz. 17 zagramy u siebie ostatni mecz z Polonią. To był słaby, nieudany sezon Stilonu. Wydawało się, że mamy zespół z naprawdę olbrzymim potencjałem, zawodników z ekstraklasową przeszłością. Spadek? To się nie mieściło w głowie. A jednak...

WYNIKI Z 33. KOLEJKI:

Stilon Gorzów - KP Brzeg Dolny 3:0 (walkower), Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Polonia Świdnica 1:4, Formacja Port 2000 Mostki - Budowlani Lubsko 8:2, Ślęza Wrocław - Foto Higiena Gać 4:0, Lechia Dzierżoniów - Miedź II Legnica 2:2, Piast Karnin - KS Polkowice 0:2, Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 1:2, Zagłębie II Lubin - Ilanka Rzepin 5:1, Piast Żmigród - Górnik Wałbrzych 1:2.

W tabeli został uwzględniony walkower z 34. kolejki.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-7. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z ósmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 7, Kordian Ziajka - 7, Daniel Mrozek - 5, Patryk Bil - 4, Łukasz Maliszewski - 4, Damian Szałas - 3, Tomasz Szwiec - 2, Rafał Świtaj - 2, Adam Gruszecki - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2. Trzy gole zostały nam dopisane po walkowerze z Brzegiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej