W ostatnim meczu w tym sezonie w domu zobaczyliśmy radosną piłkę nożną, z wieloma błędami formacji obronnych. TKKF Stilon Gorzów strzelił dwa gole, rywalki z Radomia - pięć.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Po kwadransie gry mieliśmy już zapisane trzy bramki (złapaliśmy kontakt po ładnym uderzeniu Oliwii Pietroczuk z rzutu wolnego), a kolejne padły po przerwie. Gorzowianki nie miały jednak większych szans, aby powiększyć swój dorobek punktowy, bo rywalki były dużo lepsze, choć przecież musiały odczuwać długą podróż z Radomia, którą odbyły w dniu meczu. Wyszły na boisko z nastawieniem zneutralizowania tych bardziej doświadczonych zawodniczek Stilonu i to im się udało. W tym pojedynku nasze panie popełniły też zbyt wiele prostych błędów w defensywie, stąd tak wysoki, niekorzystny wynik.

Przegrywał TKKF Stilon, ale przedostania kolejna w grupie północnej pierwszej ligi nie była także udana dla drużyn, które gorzowianki mają za sobą. Na koniec sezonu jedziemy do zamykającej tabelę ekipy KS Raszyn (u siebie wygrywaliśmy 3:0).

TKKF STILON GORZÓW - SPORTOWA CZWÓRKA RADOM 2:5 (1:2)

BRAMKI: Pietroczuk (16.), Karaczyn (64.) - Płóciennik trzy (2., 12., 85.), Zielińska (62.), Szydło (90.).

TKKF STILON: Kluk - Czarnik, Czyżewska, Janiszewska, Karaczyn (87. min Łowicka) - Nowicka, Radkiewicz (55. min Kisiel), Pietroczuk, Bułakowska, Szafrańska - Kłosińska.

WYNIKI Z 17. KOLEJKI:

TKKF Stilon Gorzów - Sportowa Czwórka Radom 2:5, Stomil Olsztyn - KS Raszyn 6:0, Unifreeze Górzno - UKS SMS Łódź 3:6, Praga Warszawa - Polonia Poznań 1:0. Mecz Medyk II Konin - Victoria Sianów został odwołany.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej