Prowadzony przez trenera Łukasza Hiszpańskiego zespół AZS PWSZ Gorzów awansował do finału mistrzostw Polski w kategorii U-14. Nasze młode koszykarki na turnieju w Piasecznie wygrały dwa mecze.

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Wcześniej w tym sezonie do finałów dotarły drużyny U-22 i U-18, w decydującej rozgrywce zajęły w swoich kategoriach czwarte miejsca.

Młodziczki AZS PWSZ Gorzów powalczą w decydującym turnieju w dniach 8-12 czerwca. Dostały się tam po zwycięstwach w Piasecznie nad gospodyniami i Widzewem Łódź. Nasza ekipa uległa tylko Siódemce Sopot. Wcześniej AZS PWSZ wygrał turniej ćwierćfinałowy w Sokołowie Podlaskim.

Obok gorzowianek i sopocianek w finale MP U-14 zagrają także zespoły Tęczy Leszno, MUKS Bydgoszcz, Ślęzy Wrocław, MOSiR Bochnia, MKK Sokołów Podlaski oraz Pałac Młodzieży Tarnów.

WYNIKI PÓŁFINAŁU U-14 W PIASECZNIE:

Widzew Łódź - MUKS Piaseczno 46:54, AZS PWSZ Gorzów - UKS Siódemka Sopot 63:77 (18:16, 10:19, 17:14, 18:28), Widzew Łódź - AZS PWSZ Gorzów 18:57 (4:15, 5:16, 5:11, 4:15), UKS Siódemka Sopot - MUKS Piaseczno 65:55, UKS Siódemka Sopot - Widzew Łódź 81:53, MUKS Piaseczno - AZS PWSZ Gorzów 45:65 (10:18, 15:21, 10:14, 10:12).