Czy Stal Gorzów naprawdę taka twarda, a Falubaz Zielona Góra naprawdę taki pokiereszowany? Derby dadzą odpowiedź. Mecz w niedzielę o godz. 19.30 na W69 w Zielonej Górze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Normalny człowiek tuż po złamaniu obojczyka leżałby w szpitalu. No, może w domu, a jego bliscy krzątaliby się wokół jak najciszej, w paputkach, byle rekonwalescent nie cierpiał dodatkowo. Ale żużlowcy to cyborgi. I oto dowiadujemy się, że Piotr Protasiewicz, kapitan Falubazu, niespełna dwa tygodnie po tym, jak złamał obojczyk, w niedzielę wsiądzie na motocykl i ruszy do walki.

Stal stawi się do Zielonej Góry w blasku niepokonanego lidera ekstraligi. - I spróbujemy tę passę podtrzymać - powiedział trener gorzowskich żużlowców Stanisław Chomski. - Wielu stawia nas w roli faworyta. Ale ja przestrzegam przed wielkim optymizmem. Jedziemy skutecznie, to fakt, ale korzystamy też z kłopotów przeciwników. Taki jest jednak żużel. W derbowym starciu nie interesuje nas plan minimum, tylko pełna pula.

Chomski nie wierzył w zbyt wielkie osłabienie Falubazu. - Byłem przekonany, że Protasiewicz w tym meczu pojedzie. To twardy chłopak i w wielu trudnych chwilach pomagał swojej drużynie. Nie odpowiadam na pytania zawodników: kto będzie, kto pojedzie? Mamy skupić się na sobie, a nie na rywalu, pokazać swoje atuty i pojechać jeszcze jeden bardzo dobry mecz dla siebie i naszych kibiców - zapowiedział szkoleniowiec Stali Gorzów.

W sobotę Matej Zagar, Bartosz Zmarzlik i Niels Kristian Iversen będą ścigać się w Ostrowie w Memoriale Rifa Saitgariejewa. - Ale to dla nich lepiej, będą skoncentrowani na jeździe i odcięci od derbowej gorączki. Dobre zawody zawsze wygrywają z obojętnie jakim treningiem, szczególnie w momencie, gdy jesteś tak rozpędzony jak zawodnicy ze Stali - zakończył Chomski.

FALUBAZ ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW

Niedziela 22 maja, godz. 19.30, stadion przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze, transmisja w nSport+.

STAL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Michael Jepsen Jensen, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Matej Zagar, 5. Krzysztof Kasprzak, 6. Bartosz Zmarzlik, 7. Adrian Cyfer.

FALUBAZ: 9. Patryk Dudek, 10. Andriej Karpow, 11. Jason Doyle, 12. Jarosław Hampel - zawodnik zastępowany, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Krystian Pieszczek, 15. Sebastian Niedźwiedź.

6. KOLEJKA PGE EKSTRALIGI:

niedziela 22 maja:

godz. 17 nSport+ Get Well Toruń - Betard Sparta Wrocław

godz. 17 Fogo Unia Leszno - MrGarden GKM Grudziądz

godz. 19.30 nSport+ Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

godz. 19.30 ROW Rybnik - Unia Tarnów

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

7. KOLEJKA:

27 maja:

godz. 19.30 nSport+ Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra

29 maja:

godz. 17 nSport+ Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno

godz. 19.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Get Well Toruń

godz. 19.30 Stal Gorzów - ROW Rybnik

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej