Gorzowskie piłkarki nożne wygrały jak najbardziej zasłużenie. TKKF Stilon pokonuje na swoim boisku Stomil Olsztyn 3:0, a rywalki znajdujące się w strefie spadkowej tym razem nie zapunktowały.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowski sport i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Gospodynie miały w tym pojedynku przewagę, szybko uspokoiły nerwy, gdy już w 10. minucie doświadczona Katarzyna Nowicka z zimną krwią wykorzystała dokładne podanie z głębi pola. W drugiej części następne bramki dołożyła Paulina Kłosińska. - Do końca pozostały nam jeszcze dwa spotkania - mówił trener TKKF Stilon Roman Mielcarek. - Za tydzień znów gramy u siebie, tym razem z Radomiem, a na koniec czeka nas wyjazd do Raszyna. Wierzę, że sprawę utrzymania załatwimy w domu i w ten sposób oszczędzimy sobie emocji, jakie niosą za sobą pojedynki o wszystko.

W ten weekend poznaliśmy mistrzynie Polski - Medyk Konin wygrał ekstraklasę trzeci raz z rzędu, a także gratulowaliśmy awansu ekipie SMS Łódź, gdzie występują nasze byłe zawodniczki Marzena Salamon, Weronika Zasowska, Paulina Sanocka i Aleksandra Łach.

W przedostatniej serii w grupie północnej pierwszej ligi TKKF Stilon w sobotę 21 maja o godz. 12, na stadionie przy ul. Olimpijskiej zmierzy się ze Sportową Czwórką Radom.

TKKF STILON GORZÓW - STOMIL OLSZTYN 3:0 (1:0)

BRAMKI: Nowicka (10.), Kłosińska dwie (56., 79.)

TKKF STILON: Kluk - Czarnik, Czyżewska Ż , Janiszewska, Karaczyn - Nowicka (79. min Radkiewicz), Bandosz, Pietroczuk, Bułakowska, Szafrańska - Kłosińska (80. min Kisiel).

WYNIKI Z 16. KOLEJKI:

TKKF Stilon Gorzów - Stomil Olsztyn 3:0, Sportowa Czwórka Radom - Polonia Poznań 1:1, UKS SMS Łódź - Praga Warszawa 1:0, Victoria Sianów - Unifreeze Górzno 1:2, KS Raszyn - Medyk II Konin 1:5.

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej